Вересень 5

Якщо бажаєте – вірте – якщо ні – провірте (ч.1)

Гіппократ вважав, що найбільш швидким і ефективним засобом від застуди є кровопускання. Пліній Старший рекомендував «цілувати волохату морду миші». Зараз рекомендують і їсти багато цибулі, і використовувати електрошок, і пити гарячий лимонад, і навіть вдихати трохи сльозогінного газу. До цих пір дієвого засобу від так хваного ГРЗ немає, хоча в світі існує до 45 тисяч різних рецептів.

***

Кенгуру винайшли своєрідний спосіб боротьби з переслідуючими їх собаками. Гнана псами тварина забігає в воду і чекає підпливаючу собаку, потім хапає її за голову і починає топити. Собака негайно припиняє боротьбу і намагається вискочити на берег. А якщо поблизу немає води, то кенгуру стає спиною до дерева і вдаряє противника, що підбіг, задніми ногами в живіт. Якщо навіть ворог після цього виживає, бажання воювати з кенгуру у нього вже пропадає назавжди.

***

Найбільша в світі рукотворна воронка знаходиться на греблі в Північній Каліфорнії. Вона здатна пропускати через себе 1370 кубічних метрів води в секунду. Глибина воронки-труби – 21 метр. Зверху донизу вона має форму конуса. Створено трубу для скидання зайвої води.

***

35-річний майстер бойових мистецтв з Китаю Лін Чжун-Жанг навчився видихати повітря через очі. Демонструючи своє вміння, він затикає ніс і рот, надягає спеціальні окуляри, до склі яких приєднано два маленьких гумових шланга, і починає «дути» через шланг на полум’я. Таким чином йому за одну хвилину вдається загасити до 12 свічок. За словами Ліна, своєї майстерності він зобов’язаний кунг-фу, займатися яким почав у восьмирічному віці. Ще в дитинстві він виявив, що може видихати повітря очима, якщо закладений ніс.

***

На Русі в XVI-XVIII століттях в офіційних документах для позначення осіб, обвинувачених в тяжких злочинах, потрібно обов’язково використовувати «напівім’я»: Стенька Разін, Гришка Отреп’єв, Омелько Пугачов. Вживання напівімені було також обов’язковим при зверненнях до вищих інстанцій. Так, боярин на ім’я Іван, звертаючись письмово до царя, мав називати себе його холопом, Івашком або Іванцем. Священнослужителі мали особливу форму напівімені, на -іще (піп Іванищев). Цей порядок скасував Петро I, замість холопа тепер потрібно було називатися рабом. Тоді це слово було більш літературним і менш принизливим, ніж холоп.

***

У XVIII столітті англійський король Георг I проголосив весь голубиний послід власністю корони і зобов’язав усі голубники країни суворо дотримуватися цього закону. У ті часи голубиний послід використовувався для виготовлення пороху.

***

У деяких містах Англії донині існує оригінальний звичай: той, хто 1 січня дасть клятву не сваритися з дружиною і стримає її протягом року, отримає свинячу грудинку за рахунок муніципалітету. З 1144 по 1908 рік цю нагороду отримали всього-на-всього вісім чоловіків.

***

Винахідник вазеліну Роберт Чезборо щоранку з’їдав по чайній ложці свого винаходу. І помер він у 96 років.

***

У Проспера Меріме описується дивний литовський весільний звичай: перед вінчанням посаджена мати на очах у священика й гостей дає нареченій ляпас. Пояснюється така поведінка просто: при необхідності розлучення ляпас розглядався як факт фізичного примусу до весілля однієї з поєднаних сторін. Надалі це давало подружжю можливість обійти строгі правила про розлучення і розірвати шлюб.

***

В Японії переможець головного турніру сумо отримує дуже незвичайний приз. Йому підносять ключі від нового автомобіля, річний запас бензину, тисячу грибів сіітаке, яловичину вагою в одну корову і запас кока-коли на цілий рік.

***

У Челябінській області кури настільки суворі, що одна з них недавно знесла мікроскопічне яйце – 8 грамів вагою і 3 сантиметри завдовжки, притому що норма для курячого яйця – 45-70 грамів. Фахівці пояснюють появу настільки маленького яйця стресом і індивідуальними особливостями курки. Але цікаво, що міні-яйця кури частіше несуть саме в Челябінській області: в 2006 році місцева курка Чорнушка знесла яйце в 14 грамів.

***

У спогадах дружини В.І. Леніна Надії Костянтинівни Крупської (є такий епізод, який показує скромність вождя: «Володимир Ілліч взагалі був дуже демократичним людиною, завжди уважно вислухає просту людину, завжди допоможе, чим може… Ось, пам’ятається, приїхали ми якось в провінцію, в один маленьке містечко. Їдемо по головній вулиці в автомобілі, і тут на підніжку скочив молодий робітник і, задихаючись від захоплення, говорить: «Давайте, ви будете їхати…, а я буду стояти на підніжці… і кричати: «Ура вождю світового пролетаріату!» Тоді Володимир Ілліч, ні слова не кажучи, обережно зіштовхнув з підніжки захопленого крикуна».

***

У чеській мові можливо скласти цілі речення, в яких відсутні голосні звуки, наприклад «Стрч прет скрз Крк» – «Просунь палець в горло». У Чехії продаються футболки з цієї скоромовкою; це взагалі одна з найвідоміших фраз чеською та словацькою мовами. Ще більш складна друга за популярністю чеська скоромовка без голосних, але вона не дуже пристойна: «Передача КРТ скрз дрн зпрв зхлт хрет ЗРН» – «Кріт пукнув крізь траву, проковтнувши спочатку жменю зерен».


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 05.09.2011 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code