Січень 22

Яке число Звіра?

616.

А ви, як і всі інші протягом двох тисяч років символом жахливого Антихриста, який прийде правити світом перед Страшним судом, вважали число 666.

road666 дорога

Для багатьох це нещасливе число: навіть в Європарламенті місце під номером 666 завжди залишається порожнім.

Число 666 прийшло до нас з Одкровення – самої останньої і самої дивної із усіх книг Біблії. «Хто має розум, нехай порахує число звіра, бо це число людське; число його шістсот шістдесят шість». Але це неправильне число.

У 2005 році був зроблений переклад самого раннього з відомих людству текстів Книги Одкровення, який ясно дає зрозуміти, що мова йде про числі 616. 1700-річний папірус був знайдений на звалищі єгипетського міста Оксірінхус і розшифрований групою вчених-палеографів з Бірмінгемського університету під керівництвом професора Девіда Паркера. Якщо нове число дійсно правильне, знахідка навряд чи обрадує тих, хто витратив цілий статок, намагаючись уникнути старого варіанту.

Так, у 2003 році знаменитий американське шосе 666 – відоме як «Шосе диявола» – було перейменовано на шосе 491*. Ще менше зрадіє Департамент транспорту Москви. У 1999 році його чиновники присвоїли новий номер «лиховісного» автобусного маршруту 666**. Автобус став іменуватися 616.

Спори з приводу числа Звіра не припиняються з II століття. Варіант Біблії, який посилається на цифру 616, був розкритикований ліонським єпископом Іринеєм (130-200) як «невірний та хибний». Фрідріх Енгельс проаналізував Біблію у своїй книзі «Про релігію» (1883). Він також розрахував число Звіра як 616, а не 666. Одкровення є першою книгою Нового Завіту і наповнена числовими загадками. У кожної з двадцяти двох літер староєврейського алфавіту є відповідне число, так що будь-яке з чисел можна прочитати як слово. І Паркер, і Енгельс доводять, що Книга Одкровення – це політичний, антиримский трактат, чисельно закодований з метою завуалювати головне послання. Число Звіра (яким би воно не було) відноситься або до Калігули, або до Нерона – ненависним переслідувачам перших християн, – а не до якогось уявного злого духу в людському образі. Страх перед числом 666 відомий як Neha-kosioihexekontahexaphobia. Боязнь числа 616 (ви перші, хто це прочитав) називається Hexakosi-oidekahexaphobia.

Як завжди, декілька цікавинок:

  • Сума всіх чисел на колесі рулетки дорівнює 666.
  • * Американську автотрасу «шосе 666» перейменували не тільки з-за прогресуючих забобонів, але й тому, що дорожні покажчики з номером траси постійно крали на сувеніри. Власне, шосе 666, що пролягає через штати Юта, Арізона, Колорадо і Нью-Мексико, було шостим відгалуженням від траси № 66. Ця траса була відома своєю надзвичайно високою статистикою ДТП зі смертельним результатом, що, звичайно, приписувалося місцевими жителями до впливу «числа Звіра». Тепер траса носить номер 491, а статистика ДТП так і залишилася високою. Експерти пов’язують це з тим, що пустельний ландшафт, де пролягає траса, провокує водіїв на порушення швидкісного режиму.
  • ** Автобусний маршрут 666, який прямував від метро «Новые Черемушки» до метро «Проспект Вернадского», був дійсно перейменований під тиском віруючих в… 616! А слідом за ним, до речі, перейменували і маршрут поїзда, який курсував між Москвою і Осташковом. Тепер він не 666-й, а 604-й.

Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 22.01.2014 pingv.in.ua в категоріі "Я скажу

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code