Жовтень 1

Всім ввімкнути фари!

фари туман авто

Від сьогодні всі автомобілісти при русі за межами міста повинні їхати на авто з включеним ближнім світлом фар. Забудькуватим загрожує спілкування з ДАІ і штраф!

З сьогоднішнього дня – з 1 жовтня і по 1 травня – водії всіх транспортних засобів при русі поза населеними пунктами повинні включати денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції авто – ближнє світло фар. Це вимагає п. 9.8 Правил дорожнього руху, введений в «дорожню грамоту» разом з іншими нововведеннями і змінами з 15 квітня 2013 року.

У ДАІ акцентують увагу – Правила дорожнього руху вимагають в обов’язковому порядку їхати з ближнім світлом фар вдень тільки за містом, а ось його межах – освітлення можна вимикати. Хоча, для підвищення безпеки, якщо видимість на дорозі погана, їхати з увімкненими фарами можна і в населених пунктах. Це передбачено чинним ще з давнього часу п. 19.1 Правил дорожнього руху.

Забудькуватим водіям, які їдуть за межею міста без включених фар, загрожує “спілкування” з ДАІ, в обов’язки яких входить нагадування про виконання вимоги п. 9.8 ПДР, а також штраф – у розмірі 425-510 грн. за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами (відповідно до ч. 2 ст. 122 КпАП України).

А дещо навпаки, у “іншому” ДАІ звертають увагу всіх водіїв трохи інакше – їздити з увімкненими фарами потрібно тільки за межами населених пунктів! Пояснюють це правоохоронці зупиненим водіям, які їдуть в місті з ввімкненими фарами. Теоретично, подібні дії можна розцінити навіть як порушення (правил користування освітлювальними приладами), нарівні, як і їзду за містом без включених фар.

 


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 01.10.2013 pingv.in.ua в категоріі "Україна", "Я скажу

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code