Грудень 11

Водоспад Анхель, Венесуела

Анхель – найвищий у світі водоспад, загальна висота 979 метрів, висота безперервного падіння 807 метрів. Названий на честь льотчика Джеймса Ейнджела (англ. Angel), який перелетів через водоспад в 1935 році.

водоспад

Анхель в перекладі на українську мову означає “ангел”. Хоча назви водоспадів, як правило, дуже образні й поетичні, цей водоспад названий ангелом аж ніяк не на честь біблійних ангелів і не в силу своєї близькості до неба. Гігант 1-ї величини носить ім’я першовідкривача – венесуельського льотчика Хуана Анхеля, індіанці називали водоспад Апемей або Дівоча брова.

Водоспад Анхель більш ніж з кілометрової висоти відкритий порівняно недавно – у 1935 р. Це доводить, як багато незвіданого ще приховує наша прекрасна планета Земля.

Як могло ховатися від людства протягом історії таке феноменальне диво природи – вертикальний потік води заввишки з версту? Справа в тому, що Анхель розташований в одному з найглухіших і важкодоступних куточків землі. Південно-східна частина Венесуели – гірський масив Ауян-Тепуї (гора Диявола) ускладнений пористими пісковиками, має висоту до 2600 м, круто обривається прямовисній скельною стіною. Підступи до стіни перекриває сельва – дрімучий тропічний ліс.

Що ж шукав там Анхель? У 30-х роках у Венесуелі спалахнула “алмазна лихоманка”. Сотні шукачів пригод, ділків, які прагнули наживи, і просто незаможних кинулися в непрохідні нетрі. Анхель купив невеликий спортивний літак і полетів до масиву Ауян-Тепуї. У тих місцях вершини столових гір часто бувають закриті хмарами. Анхель летів в ясну погоду і перший побачив кілометрову водяну вертикаль.

Виявилося, що водоспад спадає не з самої межі уступу нагір’я. Річка Чуруми “пропиляла” верхню край обриву і падає на 80-100 м нижче його краю. Витрата води – 300 кв.м/с.

Хуан Анхель не відкрив алмазних родовищ. Це зробили інші. Він зазнав аварію і врятувався буквально дивом. Приземлився він у тому самому місці, яке Конан Дойл обрав для розгортання подій свого знаменитого роману “Загублений світ”. Діставшись до найближчого поштового відділення, Анхель повідомив про своє відкриття Національному географічному товариству Сполучених Штатів, і його ім’я тепер – на всіх картах світу.

На латиноамериканських картах водоспад часто позначається як Сальто-Анхель, тобто “стрибок ангела”. Останні роки життя першовідкривач провів у Венесуелі, в штаті Сьюдад-Болівар, помер у 1956 р.

Згідно з волею Анхеля, прах був розвіяний над водоспадом його імені.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 11.12.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code