Липень 18

Валун, що тримається на волосині

У М’янмі в штаті Мон на вершині гори Чайктьо є ось така паломницька святиня, якій близько 2,5 тисяч років, і назва їй Пагода Чайттійо.

Це величезний валун покритий сухозлітним золотом, висотою близько 5,5 метрів знаходиться на вершині гранітного каменю, і якимось містичним чином, всупереч законам тяжіння, утримується на самому його краю, і не падає в безодню.

За легендою, один тільки що присвячений монах-відлюдник отримав від самого Будди пасмо волосся. Самітник дуже довго з ним не розлучався, так як воно несло в собі вібрації Нірвани. Він довгий час шукав, куди б заховати святиню, і знайшов валун, який нагадував йому голову Будди. Монах побудував на камені невелику пагоду, і там сховав волосся. Переказ свідчить, що саме це волосся тримає камінчик. Ось уже кілька століть валун не міняє свого положення.

До речі, жінок до пагоди не підпускають ближче, ніж на 10 метрів.

Одна зі святинь Бірми – Golden Rock (Золота Гора) – розташована в містечку Кьяктіо (Kyaiktiyo), в 200 км від Янгона. Правда, дістатися до Золотої Гори не так-то просто. Приватним машинам проїзд в екскурсійну зону заборонений. Єдиний громадський транспорт – маршрутки, що представляють собою легкі вантажівки з відкритим кузовом, в які набивається до тридцяти осіб. Їзда по гірському серпантину в таких умовах – розвага не для людей зі слабкими нервами. Але і продовження шляху залишає бажати кращого. Туристів не підвозять до самої Золотої Горі, а висаджують на дальніх підступах. Далі доводиться йти пішки, що в умовах нестерпної спеки дуже важко.

Тільки у самого підніжжя кам’яної святині чергують носильники, готові доставити наверх і вас, і ваш багаж. Але їх послугами користуються тільки заможні паломники і туристи. Більшість мандрівників піднімаються на пік самостійно. Благо, на шляху до вершини раз у раз трапляються торговці, що пропонують місцевий «енергетичний напій», – сік цукрового очерету, який чудово відновлює сили. Тут ж торгують всілякими бальзамами, мазями та сувенірами.

Власне сама гора не є реліквією. Цінність представляє камінь, розташований на її вершині. Здається, торкни цей величезний, що завис над прірвою валун, і він полетить вниз, але камінь якимось дивом зберігає своє нестійке положення з незапам’ятних часів. Як стверджують ченці, він прив’язаний до неба волоском Будди. У цю легенду віриться дуже легко, оскільки фізичні закони тут пасують, не в змозі пояснити, чому камінь, звисав зі скелі під неймовірним кутом, до цих пір не скотився вниз.

Жінок не підпускають до каменя ближче, ніж на 10 м (напевно, бояться, що вони впустять його в прірву). Чоловіки ж можуть проходити до святині вільно, причому туристи тут нарівні з місцевими. До каменя дозволено торкатися, заглядати під нього, фотографувати – ці дії не викличуть несхвалення у мьянманців. Більше того, цікавим чоловікам-іноземцям місцеві паломники навіть пропонують разом поштовхати брилу, щоб ті змогли особисто переконатися в тому, що камінь «вібрує», якщо його розгойдувати, але при цьому дивним чином зберігає незвичайне положення.

Місто Кьяктіо є для бірманських буддистів свого роду меккою. Побувати хоча б раз в житті на Золотій Горі вважає своїм обов’язком кожний. Паломники, навіть найбідніші, обов’язково жертвують гроші на позолоту каменю, або самі прикрашають святиню сусальним золотом. Спеціально для цього перед входом на майданчик, де стоїть камінь, продають пластинки із золотим напиленням.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 18.07.2011 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code