Травень 13

У сталевих обіймах облому

Кращий спосіб подолати лінь та неорганізованість – це не планувати нічого зайвого і не намагатися догодити всім.

Хто не говорив собі хоч раз у житті: «Щось я розлінився… Все, з понеділка починаю нове життя». Але ось приходить той самий понеділок, за ним другий і третій, а життя так і не змінюється.

Виховати у собі невтомну бджілку не допомагають ні хороші поради, ні розумні книжки, ані вічне невдоволення дружини.

Багато хто вважає, що лінь виникає від слабкої волі. Хтось упевнений, що його в дитинстві не привчили до дисципліни. І саме тому лінь потрібно долати найжорсткішими заходами. Але ж у всьому, що стосується людської психіки, як кажуть медики, насильство – поганий помічник. Набагато ефективніше постаратися себе переналаштувати або переконати.

Кому це потрібно

Починати боротьбу з лінню краще з інвентаризації справ. Тобто для початку з’ясуйте, що робити вам особливо лінь. Адже лінуємося ми або, якщо вам так більше приємно, відкладаємо ж на «потім» далеко не все. Складіть список справ, руки до яких не доходять ніколи або дуже рідко. Ще один список нехай складається із справ, які ви все-таки виконуєте незважаючи ні на що. Потім у кожному з них проставте імена людей, яким це особливо вигідно – вам, друзям, дружині, начальству…

Нерідко в списку ігнорованих справ і обов’язків виявиться і те, що повинні робити інші люди, або що вигідно тільки їм.

Припустимо, ви абсолютно спокійно можете повечеряти без хліба, а ваша дружина або подруга за стіл не сяде в такій ситуації. Не дивно, якщо ви будете постійно лінуватися або просто забувати купити в найближчому гастрономі батон. Особисто для вас він не важливий як продукт. Так що, провівши аналіз справ, на які не вистачає часу і сил, насамперед викресліть все те, що робити не обов’язково, і що робити доводиться на прохання інших людей.

Бувають, звичайно, крайні ситуації, коли, припустимо, дружина сидить вдома з маленькою дитиною, а ви не в силах відірватися від телевізора і сходити в магазин. У такій ситуації варто включити силу волі і все-таки виконати її вимоги. Якщо ж інші члени вашої родини в змозі зробити самі те, що вимагають від вас, потрібно просто делегувати їм відповідальність за ті справи, які їм необхідні.

Будьте реалістом

Іншим важливим принципом у спробі подолати лінь є принцип «Не перестарайся». Часом ми пишемо собі на день список з двадцяти справ, робимо десять, і переживаємо через нашу бездарноість та неспроможність дотримуватися правил. Пишемо на наступний день тридцять справ, і знову не вкладаємося в графік.

Не моя робота…

Згодом настає якась безпорадність, і ви занурюєтеся в апатію й цілковиту байдужність. У такому випадку складіть рейтинг справ і постарайтеся залишити в плані тільки найнеобхідніші. Зате з цими пріоритетами вже намагайтеся справлятися і виконувати кожен день все, що задумали.

Не “вилазьте” з себе

Ще один варіант подолати лінь – розібратися зі своїми почуттями. Ми лінуємося робити те, що, м’яко кажучи, не викликає у нас захоплення. Особливо це стосується відносин з іншими людьми. Якщо вам, наприклад, лінь шукати і купувати подарунок колезі до дня народження, постарайтеся обмежитися поздоровленням на словах або коробкою цукерок. Не завжди варто напружувати себе справами, які викликають у вас огиду. Просто знайдіть у собі мужність відмовитися від них.

Якщо підвести підсумок всього сказаного, то в спробі подолати лінь найголовніше – зрозуміти, чого саме ви хочете. Викресліть із ваших планів зайві справи і доручення інших людей, які вони самі в змозі виконати. І ще. Навчіться не насилувати себе, намагаючись постійно догодити оточуючим. І тоді ви з подивом виявите, що справ у вашому списку залишилося менше, але вам їх виконувати зовсім не складно.

pingv.in.ua


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 13.05.2011 pingv.in.ua в категоріі "Я скажу

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code