Березень 25

Тибетський погляд на виховання дітей

– Ніяких принижень і тілесних покарань. Єдина причина, по якій б’ють дітей – вони не можуть дати здачі.

– Перший період до 5 років. З дитиною потрібно поводитись “як з царем”. Забороняти нічого не можна, тільки відволікати. Якщо він робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя і видати переляканий вигук. Дитина таку мову розуміє прекрасно. В цей час закладаються активність, допитливість, інтерес до життя. Дитина ще нездатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, вона розбила дорогу вазу і не розуміє, що для покупки такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання вона сприйме як придушення з позиції сили. Ви навчите дитину не бити вази, а підкорятися тому, хто сильніший. Воно Вам треба?

– Другий період з 5 до 10. У цей час з дитиною потрібно поводитись «як з рабом». Ставити перед нею завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). У цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на її вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояву негативного. У цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.

– Третій період з 10 до 15. Як виховувати дитину в цей період? Як з нею поводитися? Як з рівним. Чи не на рівних, а саме «як з рівним», так як Ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з нею з усіх важливих питань, надавайте і заохочуйте самостійність. Свою волю нав’язуйте в «оксамитових рукавичках» в процесі обговорення, підказками, порадами. Якщо Вам щось не подобається, то акцентуйте її увагу на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. У цей час формується самостійність і незалежність мислення.

– Останній період з 15 років. Ставтеся до дитини з повагою. Виховувати дитину вже пізно, і Вам залишається тільки пожинати плоди своїх праць.

Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?

– Якщо придушувати дитину до 5 років, то Ви придушити її життєву активність, інтерес до життя, інтелект. Привчіть її бездумно і звично підкорятися грубій силі. Зробите з неї легку жертву для всякого роду негідників.

– Якщо Ви будете продовжувати сюсюкати після 5, то дитина виросте інфантильним, нездатною до праці і взагалі до духовних зусиллям.

– Якщо Ви будете опікати дитину як маленького після 10, то вона виросте невпевненою, буде залежною від більш самостійних друзів, які не завжди можуть надавати потрібний вплив.

– Якщо Ви не будете поважати дитину після 15, то вона Вам цього не пробачить і піде назавжди при першій можливості.


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 25.03.2015 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code