Серпень 19

Цікаві факти про Антарктиду

Антарктида спонукає виявляти її секрети.

антарктида

Цим займаються вчені, яких не лякають умови екстремальної погоди і туристи, які почали відкривати для себе ці місця за останні кілька років.

Антарктида – найхолодніше місце на Землі, а також найбільш вітряне. Найнижча зареєстрована температура становить мінус 89 градусів Цельсія в 1983 році, в той час як в найтепліший день літа вона сягала близько 15 градусів біля узбережжя.

Найсухіше місце на Землі

Один з найцікавіших фактів про Антарктиду – протиріччя між сухим кліматом і кількістю води (70% води на Землі). Цей континент – є найсухішим місцем на планеті. Навіть найгарячіша пустеля в світі бачить більше дощу, ніж Сухі Долини, область в Антарктиді. Тут не було ніякого дощу протягом 2 мільйонів років! Фактично, весь Південний полюс отримує в середньому 10 см опадів щорічно.

Населення

В Антарктиді немає постійних жителів. Єдині люди, які живуть там протягом тривалого часу, є частиною наукових співтовариств. Близько 5000 вчених і допоміжного персоналу можуть перебувати на Антарктиді влітку, в той час як протягом зими залишається працювати тільки 1000.

Пінгвіни

Антарктида – єдине місце на Землі, де мешкають імператорські пінгвіни. Цей вид є найвищим і найважчим з усіх видів пінгвінів і це єдиний вид, здатний розмножуватися протягом антарктичної зими.

Всього в Антарктиді мешкає 6 видів пінгвінів.

Хто володіє Антарктидою?

У Антарктиди немає уряду, і жодна країна не володіє цим континентом. Багато країн спробували отримати у власність ці землі. Врешті решт, було досягнуто згоди у тому, що Антарктиді надається право бути єдиною областю на землі, якою ніхто не керує.

Метеорити

Один з найцікавіших фактів про цей континент – це краще місце в світі, щоб знайти метеорити. Очевидно, метеорити, що вдаряють у Антарктичний льодовий щит, краще збереглися, ніж де-небудь ще на Землі. Фрагменти метеорита з Марса – серед найцінніших і несподіваних відкриттів. Космічна швидкість цього метеорита повинна була скласти приблизно 18000 кілометрів на годину, щоб він міг досягти Землі. Крім того, метеорит є причиною багатьох суперечок, пов’язаних з мікробної життям на ранньому Марсі.

Відсутність часового поясу

Це єдиний континент без часового поясу. Співтовариства вчених в Антарктиді схильні зберігати час своєї батьківщини, або часовий пояс лінії доставки, яка доставляє їм їжу й інші товари. За кілька секунд тут можна обійти всі 24 часові пояси.

Тварини

Безліч морських тварин, таких як блакитні кити, дельфіни-косатки і морські котики, знаходить цей континент ідеальним. Антарктида надзвичайно непопулярна у наземних тварин. Одна з найпоширеніших форм життя – комаха, безкрила мошка Belgica Antarctiсa, 1,3 см завдовжки.

Немає жодної летючої комахи через надзвичайно вітряні умов. Однак, чорні ногохвостки, схожі на бліх, живуть в колоніях пінгвінів. Це не дивно, так як ці комахи живуть всюди на Землі. Антарктида – єдиний континент, який не має місцевого виду мурашок.

Глобальне потепління

Якби весь лід в Антарктиді розтанув, рівень моря підвищився б приблизно на 60 метрів! Ми повинні приділити більше уваги глобальному потеплінню, яке особливо впливає на цей континент.

Гігантський айсберг

Останній елемент у списку цікавих фактів – айсберг, який вирвався на волю з шельфового льодовика Росса в Антарктиді в 2000 році. Це найбільший відомий айсберг в історії, що досягає 295 км в довжину і 37 км у ширину, порівнянний з розміром Коннектикуту або Катару.


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 19.08.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code