Грудень 18

Те, що ми втратили з появою інтернету

Британська газета Daily Telegraph опублікувала список речей, які за останні роки вбив Інтернет, що проник всюди».

інтернет

1. Ввічливий спір

Анонімність інтернет-користувачів, як виявилося, страшна річ. Завдяки їй градус спору на форумах, у чатах та коментарях не опускається нижче тієї позначки, де люди можуть припускатися, що людину, не згодного з тобою, можна залишити в живих.

2. Прослуховування музичного альбому від початку до кінця

Навіщо слухати нудні 11 пісень на платівці тільки заради того, щоб дістатися до сусіднього 12-го хіта. Можна відразу завантажити хіт!

3. Репутація і політичне майбутнє

Якщо політик мав необережність ляпнути дурницю, у нього немає шансів це приховати. Сара Пейлін, наприклад, сказала кілька необережних фраз і поставила на своїй кар’єрі хрест.

4. Пунктуальність

Приходити на зустріч вчасно? Навіщо, адже завжди можна відправити повідомлення, що затримуєшся.

5. Хвилюючий досвід першої покупки журналу для дорослих

Тепер, щоб прилучитися до таємниць дорослого життя, підліткам вже немає потреби соромитись перед кіоском. З одного боку, добре, а з іншого – і згадати нічого.

6. Телефонні довідники

Вам потрібно дізнатися, як зателефонувати в паспортний стіл? «Яндекс» і «Гугл» давно поховали товсті книги з швидко застаріваючими номерами.

7. Міф про розумність котів

Горді тварини стали мішенню: в Інтернеті купа картинок з принижуючими їх гідність підписами.

8. Годинник

Тепер годинник потрібний лише любителям похвалитися своїм добробутом. Інші дізнаються час з допомогою комп’ютера, мобільного та ще ста пристроїв з таймером.

9. Музичні магазини

Віддати 100 грн. за новий альбом Діми Білана або безкоштовно завантажити його в інтернет-піратів? Вибір начебто очевидний, так?

10. Паперові листи

Ще трохи, і електронна пошта остаточно доб’є традиційну навіть у найвіддаленіших куточках. Листоноші остаточно перетворяться в рознощиків пенсії.

11. Хороша пам’ять

Запам’ятовувати дати і черговість президентів і царів з появою «Вікіпедії» перестало бути однозначною перевагою. Хвилина за комп’ютером, і ви знаєте про Бородинську битву навіть більше, ніж її учасники.

12. Вільний час

Вільний час став синонімом часу, проведеного в Інтернеті. Ну а куди його ще витрачати? У вікно дивитися?

13. Фотоальбоми і слайди

Facebook і «ВКонтакте» давно замінили сімейні альбоми. Так фотки з Єгипту і друзям показувати зручніше, і місця в будинку вони не займають.

14. Спільний перегляд телепередач

Часи, коли під час показу чергової серії «Місця зустрічі змінити не можна» порожніли вулиці, вже не повернуться. Зараз в Інтернеті можна будь-яку телепрограму подивитися в будь-який час.

15. Енциклопедії

Поховані поруч з телефонними довідниками.

16. Запізнілі новини про футбольні матчі

Онлайн-трансляції щосили сперечаються з телебаченням: не тільки рахунок, але і хід матчу можна дізнатися в будь-який момент.

17. Чутки

«Немов мухи тут і там» чутки більше не ходять по домівках. Для них створені спеціальні сайти, де збирають чутки, множать, а іноді навіть спростовують.

18. Красиві номери

Ви пам’ятаєте ще це час, коли вважалося престижним мати номер мобільника з чотирма сімками? А скільки номерів у вас в голові зараз, не вважаючи свого? Один раз забивши номер в телефонну книгу мобільного телефону, ми вже більше ніколи його не бачимо. Де вже тут красу оцінити.

19. Повага до лікарів та інших професіоналів

До лікарів на прийом люди, звичайно, ще ходять, але перед цим зазвичай гарненько прошерстять онлайн-консультації, медичні форуми та архіви сайтів про здоров’я. І в лікарню вже з власним діагнозом і скептицизмом з приводу кваліфікації лікаря.

20. Загадкові іноземні мови

Текст на незрозумілій мові вже нікого не лякає. Онлайн-перекладачі хоч і видають ще не цілком пушкінський текст, але сенс доносять цілком зрозумілий.

21. Таємниця приватного життя

Користувачі соціальних мереж самі вивалюють на своїх сторінках більше інформації про себе, ніж могли б зібрати про них СБУ та ЦРУ разом узяті.

22. Репутація Чака Норріса

Список жартів про Чака Норріса розбух вже за тисячу пунктів. Зрозуміло, що нічого подібного з ним не відбувалося, щоб в це повірити всерйоз.

23. Ігри з олівцем і папером

Морський бій, хрестики-нулики, шибениця і інші милі розваги на нудних шкільних уроках теж перекочували в Інтернет і телефон. Хочеш – з комп’ютером бийся, хочеш – з живою людиною на іншому краю світу.

24. Традиційні ЗМІ

Інтернет-версія сьогодні є у будь-якої поважаючої себе газети. А у дуже хорошої газети на сайті можна знайти масу всього цікавого, що в паперову версію просто не помістилося.

25. Концентрація

Можна дописати до кінця текст, жодного разу не слазив на новинний сайт і не перевіривши пошту? В тому-то і проблема, працювати в Інтернеті і не відволікатися – це треба мати волю легендарного Овода.

26. Географічні знання

За допомогою системи GPS, поширеною повсюдно – від автомобілів до смартфонів, що дозволяє дізнатися шлях від А до Б, знання географії тепер не є цінним навиком.

27. Невідкриті таланти

«Приїхав з глибинки, довго оббивав пороги, через десять років його помітили, але було вже пізно». Сьогодні шлях генія наверх набагато коротше. Досить викласти свою пісню на Youtube, і назавтра ти знаменитий. Прикладів сила силенна.

28. Хвилювання перед зустріччю випускників

Який сенс готуватися до зустрічі випускників та й взагалі йти туди, якщо всіх, кого хотів, ти вже знайшов в «Однокласниках», багато разів випив з одними і пару раз воскресив емоції шкільної любові з іншими.

29. Пасьянс «Косинка»

Так, раніше від нічого робити доводилося розкладати ці дурні карти. Тепер про них хто-небудь згадує, якщо тільки відключений Інтернет, адже в Мережі ігор куди більше.

30. Натовпи у букмекерів під час великих змагань

Щоб зробити ставку на матч «Челсі» – «Арсенал», нікуди йти не треба. Три кліки на спеціальному сайті – і чи залишиться твоя квартира у твоїй власності, тепер залежить від результату матчу.

31. Ваші сніданок, обід і вечеря

Істи свій бутерброд набагато цікавіше, переглядаючи сайт з анекдотами, чи не так?


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 18.12.2013 pingv.in.ua в категоріі "Калейдоскоп

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code