Листопад 18

Свято Латвії

Щорічно 18 листопада в Латвії відзначається державне свято – День незалежності.

Після закінчення Першої світової війни, коли Латвія все ще залишалася фактично окупованою німецькими військами, 18 листопада 1918 року в Ризі був проголошений «Акт про незалежність», згідно з яким Латвія ставала незалежною державою, а до управління країною прийшов буржуазний уряд Карліс Улманіс, підтримуваний Антантою.

Однак, ще в плині двох років в Латвії тривали військові дії – йшла громадянська війна, основними учасниками якої були – національний буржуазний уряд К.Улманіса, підтримуваний Антантою, і соціал-демократичні сили (більшовики), підтримувані Радянською Росією. У підсумку, 11 серпня 1920 року в Ризі був підписаний мирний договір між Росією і Латвією, в якому РРФСР визнав Латвійську республіку як незалежну державу.

26 січня 1921 року незалежність Латвії була визнана й іншими країнами Антанти – країнами-переможцями у Першій світовій війні.

Карліс Улманіс
Карліс Улманіс

Спочатку Латвія була парламентською республікою, але в результаті державного перевороту 1934 року, Карліс Ульманіс зосереджує всю абсолютна влада в країні у своїх руках.

З початком Другої світової війни, в 1939 році Німеччина і СРСР підписують «Договір про ненапад» (також відомий як «Пакт Молотова-Ріббентропа»), і Латвія стає сферою інтересів Радянського Союзу, втративши незабаром таким чином свою незалежність. Після війни, коли країна була окупована німецько-фашистськими військами, а потім звільнена військами Червоної Армії, Латвія стала однією з радянських республік.

І тільки 21 серпня 1991 року парламент приймає рішення про повне відновлення державності Латвії. В День незалежності в країні проходить безліч святкових заходів. Але саме дата 18 листопада залишилася в історії країни як важливий день і має величезне значення для латиського народу. Тоді вперше за всю історію Латвія стала незалежною парламентською республікою.

Символом незалежності Латвії, безперечно, став пам’ятник Свободи у столиці держави – Ризі. Він був споруджений біля міського каналу на кордоні Старого і Нового міста з 1931 по 1935 рік на пожертви народу. Раніше на цьому місці стояв кінний монумент Петра I. Пам’ятник виліпив латиський скульптор Карліс Залі. Скульптурні групи в підставі монумента ілюструють окремі важливі події в історії Латвії, а вінчається пам’ятник образом Свободи – жіночою фігурою, що символізує ідею суверенності Латвії.

В День незалежності в країні вивішуються прапори з червоно-біло-червоною символікою і проходить безліч святкових заходів.


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 18.11.2014 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code