Грудень 10

Шкідливість кальяну і мода на нього

Ще 5 чи 10 років тому куріння кальяну було екзотичним заняттям і асоціювалося лише з країнами сходу. Але пройшло не так багато часу, і в Міністерстві охорони здоров’я України б’ють на сполох: куріння кальяну таке саме шкідливе, як і куріння сигарет. Воно призводить до багатьох хвороб і негативно впливає на організм.

кальян

Популярність кальяну в Україні зростає, говорять фахівці. Однак, за даними соціологів, лише третина українців вважає, що куріння кальяну може викликати хвороби.

Шкода від кальяну

Яблучний, полуничний, вишневий, кокосовий, асорті, з пелюстками троянд… на коньяку, на молоці, на шампанському, на воді…Кальян в останні 10 років перестав бути для України східною екзотикою. Вивіски кальян-барів можна побачити у більшості українських міст. Для їхніх відвідувачів це хороший спосіб поспілкуватися, розслабитися, поліпшити настрій. Ті, хто не може обійтися без кальяну вдома, мають змогу придбати його в магазинах, де коштує такий пристрій від трьохсот гривень і вище.

Куріння кальяну шкодить здоров’ю не менше, ніж інші способи подиміти. І страждають не тільки кальянокурці, а й ті, хто перебуває поруч. Тютюновий дим складається з газу і дрібних вдихуваних часток. У кальяні тютюновий дим проходить через воду. Вода в кальяні фільтрує частки, але не фільтрує газ. Проблема в тому, що запах тютюнового диму формують саме ці частки.

Тим часом кальянові прихильники переконують: таке куріння псує легені набагато менше, ніж цигарки, люлька або сигари. Мовляв, дим тютюну в кальяні, проходячи через рідину в колбі, не просто стає ароматним. Він втрачає значну частину шкідливих смол та попелу. Все це завдяки рідині в кальяні, яка є фільтром. І взагалі, переконують «кальянофіли», дим тут на 95 відсотків складається з пари – це не дим цигарок!

Зі свого боку, фахівці переконані у згубності куріння кальяну. І за їхніми твердженнями, при такому курінні є ризик гепатиту, пародонтозу (захворювання, що вражає тканин навколо коренів зубів) і туберкульозу. В арабських країнах, за даними досліджень ВООЗ, 17% людей, які недавно отримали діагноз туберкульоз, захворіли саме через спільне куріння кальяну. Якщо люди, що зібралися покурити кальян, і міняють мундштук (у кожного є свій), то воду вони зазвичай не міняють. Якщо цей кальян уже покурила людина хвора на туберкульоз, то тоді саме через це відбувається зараження. Є також випадки зараження на гепатит. А через те, що цей мундштук годинами тримають у роті, може розвиватися і пародонтоз.

Проблема не тільки в тому, що для українців кальян стає модним і престижним. Люди захоплюються ним, не знаючи, на що йдуть. Бо на кожній пачці цигарок можна прочитати, чим загрожує таке куріння, і людина робить затяжку більш-менш усвідомлено. А про кальянокуріння правду знають далеко не всі. Лише 31 % опитаних вважає, що куріння кальяну призводить до серйозних захворювань. Як бачимо, в цьому питанні інформованість населення значно менша, ніж щодо куріння тютюну.


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 10.12.2014 pingv.in.ua в категоріі "Україна

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code