Грудень 22

Що прийнято, а що не прийнято дарувати на Новий Рік у різних країнах

подарунок новий рік

Японця можна образити, якщо подарувати йому на Новий рік квіти. Вважається, що дарувати квіти мають право тільки члени імператорської родини. Від простого смертного японець квіти не прийме.

Китаєць, у свою чергу, не візьме на Новий рік годинник, тому що хронометраж в його свідомості пов’язаний зі смертю.

Заміжня французька жінка не погодиться взяти від стороннього навіть маленький флакончик парфумів: надто інтимно.

У Естонії, а також в Австрії і Шотландії, щастя – це зустріти на вулиці сажотруса (трубочиста) із знаряддями ремесла – високим циліндром і гирею на мотузці з йоржиком. Тому там часто дарують глиняних сажотрусів, забруднених сажею. В Австрії ще дарують чотирилисник конюшини і свиню-скарбничку. До речі, тут подарунки приносить сам Ісус, об’їжджаючи будинки на Золотому Коні.

Шведи традиційно дарують один одному саморобні свічки. Так повелося з-за того, що взимку біля Полярного кола рано темніє, а світло символізує дружбу, привітність, веселість. У шведських будинках, де є діти, святкування Нового року починається з того, що тата виходять виносити сміття, а повертаються в образі Юля Томтена (шведського Діда Мороза). Коли годинник б’є північ, шведи кидають серпантин, дудять у дудки, а Юль Томтен починає дарувати подарунки.

До речі, в Скандинавії подарунки, загорнуті в ошатний папір, обов’язково запечатують червоним воском. А якщо до подарунка не будуть прикладені віршики та приказки з інструкцією, як використати подарунок, то, можливо, скандинави не будуть знати, що з ним робити.

У Німеччині існує спеціальна церемонія обміну подарунками, Бешерунг. Раніше було прийнято дарувати рідним der Lebekuchen – різдвяну коврижку. У 16 столітті це «диво з муки, цукру і родзинок» деколи могло досягати довжини цілої лавки.

Греки, крім традиційних кошиків з шампанським і вином останнім часом все частіше дарують один одному нову колоду карт.

В Ісландії неслухняна дитина може запросто отримати від Діда Мороза сиру картоплину. Всі ісландські діти знають: Дід Мороз може несподівано заглянути до них в будь-який день з 1 по 24 грудня. Якщо що не так… доведеться нарікати на себе.

Найнесподіванішими подарунками можна вважати вирізані з льоду фігурки моржів і білих ведмедів, які дарують один одному ескімоси Гренландії. Оскільки в Гренландії навіть влітку холодно, як у нас на Новий рік, крижані подарунки зберігаються дуже довго.


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 22.12.2013 pingv.in.ua в категоріі "Калейдоскоп

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code