Грудень 7

Річка Замбезі. Африка

Річка Замбезі знайома не тільки тим, що є четвертою за довжиною водною артерією Африки, але і тим, що саме тут розташовується один з найвідоміших і потужних водоспадів світу – Вікторія.

Витік річки Замбезі знаходиться в північно-західній частині Замбії в глибині чорних боліт, серед лісистих пагорбів, на висоті близько 1,5 тисяч метрів над рівнем моря. Річка проходить понад 2,5 тисяч кілометрів, в неї впадають такі досить великі африканські річки, як Кафуе, Луангва, Лангвебангу і Кабомпо. Замбезі протікає через Анголу, на кордоні Ботсвани, Намібії, Зімбабве і Замбії, потім до Мозамбіку. Завершує свою тривалу подорож річка в Індійському океані.

Із-за того, що рівень води в Замбезі залежить від зміни сезонів і під час сухого періоду різко падає, значимість річки як судноплавного шляху не надто велика. Однак на екологію величезного басейну площею більше 1,5 мільйонів кілометрів річка справляє надзвичайно сильний вплив. Тут проживає безліч видів тварин, птахів, прісноводних риб і інших водних мешканців, багато з яких є ендеміками, тобто проживають виключно в акваторії Замбезі. У зв’язку з цим вздовж течії річки діють кілька Національних парків різних африканських держав, створених з метою охорони унікальної природи і фауни регіону.

На річці діють дві гідроелектростанції – ГЕС Каріба, що забезпечує електроенергією Зімбабве і Замбії, а також ГЕС Кабора-Басса в Мозамбіку. Замбезі перетинають п’ять мостів, які знаходяться у містах Катіма-Муліло, Чінвінги, Чирунду, Тітці і Вікторія-Фолс.

 

 

 

 


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 07.12.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code