Квітень 4

П’ять старовинних вілл Львова

Нетинькована цегляна кладка, фасади із елементами німецького народного стилю та яскравий керамічний декор.

Пропоную вам дізнатись що іще приховують стіни старовинних львівських вілл.

Колишня вілла Дзевінського

Збудована фірмою Івана Левинського за проектом архітекторів фірми (архітектор, імовірно, Міхал Ковальчук). Вілла будувалася на кутовій ділянці, в оточенні саду та квітників, як вільно розташований об’єкт. Фасади, оформлені нетинькованою цегляною кладкою, вирізняються яскравим керамічним декором (полив’яні кахлі) та різьбленими деталями.

Будинок належав ректору Львівської Політехніки Плациду Дзєвінському, перед другою світовою війною – голові Секретаріату УНДО Володимиру Кузьмовичу, закатованому в застінках НКВС. В радянський період тут мешкав аматор мистецтва М. Островерхов, а нині тут міститься управа Наукового Товариства ім. Т.Шевченка.

Адреса: Львів, вул. Генерала Чупринки, 21
Адреса: Львів, вул. Генерала Чупринки, 21

Вілла на Вербицького

Вілла на нинішній вулиці Вербицького із фасадами з елементами німецького народного стилю (1890). Авторства Людвіка Балдвін-Рамулта – львівського архітектора, військового та громадського діяча, автора низки споруд у стилі історизму та сецесії у Львові та інших населених пунктах України та Польщі.

Адреса: Львів, вул. Вербицького, 4
Адреса: Львів, вул. Вербицького, 4

Колишня вілла Людвіка Масловського

Вілла початково належала видавцю і журналісту Людвику Масловському, а у 1840-1870-х — графині Марії Фредро. Перебудований у 1872 і у 1889—1890 роках. Останню перебудову здійснено за проектом Тадеуша Мюнніха у неороманському стилі з використанням нетинькованої червоної цегли.

Комплекс будинку складається з триповерхового обсягу основної будівлі і невеликого одноповерхового флігеля нині займає витягнуту прямокутну ділянку землі, затиснуту між багатоповерховими будинками пізнішого часу спорудження.

Адреса: Львів, вул. Дорошенка, 73

Вілла-кам’яниця Шульців

Перлина житлової забудови району Підзамче. Кам’яницю у 1896 році звели брати Ян і Кароль Шульц – для того, щоб у ній оселитися.

Яна Шульца називають основоположником львівської сецесії. Серед його відомих робіт – вілла Гломбінської на вул. Драгоманова, 48, житловий будинок з аптекою «Під золотою зіркою» (Міколяша) на Коперника та ін. Будинок збудований у стилі неоренесансу з елементами маньєризму і є прикладом елітного житлового будівництва в «австрійському» Львові.

Адреса: Львів, вул. Хмельницького, 56

«Фабрика повидла»

Збудовано цей «замок» на початку ХХ ст. для фабрики спиртових виробів та підсолоджених трунків «Й. Корнік і син». За радянських часів у фабричних приміщеннях розташували винзавод тресту «Укрголоввино», куди привозили цистернами для розливу у пляшки вино з Алжиру чи Молдови. У 1970-х підприємство перепрофілювали на цех переробки овочевої бази № 1. В останні роки підприємство занепало.

Адреса: Львів, вул. Хмельницького, 124

Звичайно, у Львові є багато інших вілл, та й узагалі багато чого ще цікавого, а це – просто частинка львівського 🙂


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 04.04.2015 pingv.in.ua в категоріі "Україна

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code