Серпень 22

Про “кодекс” правил для нацистських наречених

Через три чверті століття громадськості стали доступні незвичайні підручники, в який був зібраний звід правил для дівчат, які мріяли стати дружинами нацистських офіцерів.

нацизм

Кандидатки не просто повинні були бути чистокровними німкенями, а й пройти серйозний курс навчання, після якого їм видавалися “весільні сертифікати”.

«Школи наречених», де дівчата проходили курс молодої дружини, очолювала Гертруда Шольц-Клінк – ідеологічний лідер нацистських наречених, глава Націонал-соціалістичної жіночої організації і головна жінка Третього Рейху. Одержимий ідеєю світової переваги арійської раси, одіозний рейхсфюрер СС Генріх Гіммлер в 1936 році підписав указ про створення спеціального курсу навчання для дівчат, які бажають стати дружинами чинів вермахту.

Перша школа була відкрита на острові Шваненвердер на озері Ваннзеє ​​під Берліном. Для здійснення проекту була запрошена Гертруда Шольц-Клінк. Вона взялася за справу з притаманним їй завзяттям, адже відповідні для справи продовження знатного німецького роду наречені сприймалися як «машини для відтворення і підтримки раси».

Щоб потрапити до школи, у дівчат не повинно було бути єврейської або циганської крові, а також «хвороби» – хронічних, смертельних захворювань, фізичних каліцтв або психічних розладів. У самих школах наречених проходили 6-тижневий курс, протягом якого навчалися не тільки мистецтву «домашнього дизайну», кулінарії та шиття, а й основам генетики і вчення про раси. Крім того, нареченим викладали соціальні навички, вміння правильно розмовляти, вести світську бесіду.

Обов’язками дружин офіцерів СС були: прання і прасування білизни, шиття, приготування їжі, вміння прикрашати і обставляти будинок, правильно говорити, догляд і виховання дітей в поклонінні фюреру, а не Богу чи Ісусу Христу, і, звичайно, неухильне проходження лінії партії і відданість Гітлеру, Гіммлеру і нацизму до гробової дошки. В кінці курсу, за умови засвоєння всіх знань, видавалися сертифікати, що дають право вийти заміж – але не в церкві, як було прийнято в колишній Німеччини, а в оточенні членів вермахту і перед справжнім вівтарем, прикрашеним нацистською символікою. Сертифікати також були знайдені у Федеральному архіві, разом з підручником для майбутніх фрау.

Ідея «шкіл наречених» процвітала, за даними розвідки, сам Гіммлер часто міг бути помічений біля паркану або в саду, підглядати за ученицями шкіл , що танцюють – однак, до певної пори. Коли через тривалі війни й жорстокі бої на фронтах в країні почав даватись в знаки недолік чоловіків, Гертруда Шольц-Клінк почала шукати новий ідеал жінки – не домогосподарки і матері, а трудівниці і бойової подруги.


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 22.08.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code