Жовтень 25

Нерівність статей

нерівність статей

Тема ця довго мною відкладалась у “глибоку скриню”. Пропоную почитати про людську дурість, скоріше навіть чоловічу дурість, яка призводить до нерівності статей і до різних незручностей, непорозумінь і навіть курйозів.

Парадоксальні шкільні автобуси

У Саудівській Аравії жінкам заборонено мати водійські права і водити машину, та що машину – навіть скутер. Чоловікам, у свою чергу, забороняється везти в транспортному засобі жінку, з якою його не пов’язують родинні відносини. А тепер уявіть, що в об’єднаному королівстві є 367 000 дівчаток, які ходять в школу, причому повинні добиратися туди на шкільних автобусах, якими заборонено керувати тільки чоловікам. Що робити?

Міністерство освіти намагається вирішити цю дурну проблему за допомогою спеціально найнятих Аль-амінів, тобто довірених чоловіків, які мають право водити транспорт, набитий сторонніми жінками (тобто школярками). Нам це здається дикістю, а що ви скажете на такий факт – у 2002 році релігійна поліція (є там і така) не випустила кілька десятків дівчаток за те, що ті намагалися вибратися з вогню під час пожежі в школі, не закривши попередньо належним чином обличчя. Діти задихнулися в диму.

Все ж, цього року, кількома владними особами було підтримано ідею дозволити жінкам водити автомобілі, й розвантажити економіку країни, звільнивши кілька сотень тисяч іноземців-водіїв.

Екстремальна мода

У 2001 році представники воєнізованого угрупування під складною назвою Lashkar-e-Jabbar зажадали, щоб мусульманські жінки в Кашмірі (Пакистан) обов’язково одягали бургас – мішкоподібне вбрання, що закриває жінку з голови до п’ят, під страхом суворого покарання.

Двом жінок, які забули або не захотіли наслідувати цій бредовій вимозі, на вулиці плеснули в обличчя кислотою. Ці ж “представники” зажадали, щоб представники національностей Хінду і сикхи одягали одяг різного кольору – для перших це особлива плямиста накидка, для других – неплямиста жовто-оранжева.

Право на розлучення

Єгипет, крім своїх пляжів і курортів, “славиться” дивними релігійними традиціями, в переліку яких особливе право чоловіка на розлучення з дружиною.

Для того, щоб офіційно розлучитися зі своєю половиною, чоловікові досить просто заявити це в усному порядку. Ініціатива розлучення з боку дружини стикається з величезними перешкодами, від фінансових до правових.

Крім цього, такий сміливій жінці необхідно буде відмовитися від будь-яких претензій на кошти чоловіка, повернути йому придане, а також заплатити значну суму викупу. На мою думку, це називається “рабство”.

У Лівані побита жінка не може подати на розлучення, якщо немає прямого очевидця побиття, просто свідчення від лікаря недостатньо. Дійсно – а раптом вона просто впала і вдарилася!

Освіта для всіх

У багатьох областях Афганістану дівчаток по досягненню повноліття виключають зі школи, тому при постійному збільшенні кількості дівчаток, що надходять в початкові класи шкіл, кількість дівчат, які бажають вступити до ВНЗ, практично дорівнює нулю. Незважаючи на те, що поступово ця практика скорочується, безліч звичаїв і факторів гальмує процес освіти для жінок, аж до небезпеки насильства в класі або по дорозі в школу для “просунутих” дівчат, охочих отримати повноцінну освіту.

а ми все ж знайшли фото із жінкою-вчителем! але – подивіться скільки дівчаток-учениць…

З цієї ж причини переважна кількість вчителів у країні – чоловіки, що накладає відбиток на процес ставлення дівчаток. В даний час лише 18 відсотків дівчат у віці 18-24 роки вміють читати.

Право на подорожі

У Єгипті та Бахрейні чоловік може в аеропорту офіційно заборонити дружині покидати місце проживання, після чого вона не має права летіти куди-небудь.

У Сирії така ж ситуація. В Іраку, Лівії, Йорданії та Марокко дружина повинна мати письмовий дозвіл чоловіка для того, щоб залишити країну, причому чоловік може заборонити їй це робити без пояснення причини. У Саудівській Аравії жінка повинна мати письмовий дозвіл найближчого родича чоловічої статі для того, щоб не тільки вилетіти в іншу країну, але навіть просто переміщатися всередині держави.

Насильство

Нерівні права чоловіків і жінок (реальні, а не афішовані) призводять до появи насильства, особливо прихованого, яке відбувається всередині сім’ї та у невеликих громадах. Жінки рідко звертаються по допомогу до сторонніх, в поліцію або інші організації, вважаючи за краще “потерпіти”. На щастя, зараз вже існують громадські організації, куди можна звернутися за допомогою у разі насильства.

Право на опіку

У Бахрейні, де права жінок взагалі не прописані явним чином в законодавстві, суддя може заборонити матері бачитися з дитиною, причому для цього не потрібна скільки-небудь поважна причина. У 2003 році сталося немислиме – група жінок в кількості 11 чоловік висловила протест проти такої практики, і була звинувачена в наклепі і оштрафована групою суддів.

Нічиє громадянство

Багато країн в регіоні, за винятком Ірану, Тунісу та Ізраїлю (частково Єгипет) дають громадянство дитині за національністю батька. Жінки цієї можливості не мають, і якщо, наприклад, жінка виходить заміж за не-єгиптянина, то дитина не буде мати єгипетського громадянства.

Позашлюбні стосунки

У багатьох країнах, особливо мусульманських, позашлюбні відносини є забороненими.

Причому ця заборона більшою мірою відноситься до жінок, наприклад, в Марокко жінка буде оштрафована, якщо виявиться, що вона спілкується з іншим чоловіком. Якщо незаміжня дівчина завагітніє, то вона з великим ступенем ймовірності буде притягнута до відповідальності судом. Доходить навіть до того, що відповідальність за згвалтування лягає не на чоловіка-гвалтівника, а на жінку-постраждалу за те, що вона вела себе зухвало, що призвело до насильства.

Дівчата не потрібні

Китай, крім промислового виробництва за рахунок декількох мегаполісів і рабської праці китайців, славиться також своїми суворими законами у сфері планування сім’ї.Політика “однієї дитини” доповнюється особливим ставленням до дітей жіночої статі – їх частіше залишають на вулиці, викидають і навіть вбивають в утробі (аборт), як тільки стає відомо, що це дівчинка.

Така політика призвела до того, що на 114 чоловіків у країні припадає 100 жінок, при колишньому (до впровадження такої системи) співвідношенні 105 до одного. Виходить, що із сотні дівчаток близько 10 гинуть.

Така ж практика існує в Індії, причому там на тисячу хлопчиків в деяких регіонах доводиться 300 дівчаток. Решту або залишають помирати у злиднях на вулиці, або просто вбивають.

Ось така ось цивілізація, китайське диво і етнічні традиції. Людина подекуди недалеко пвідійшла від кам’яного віку, і змін на краще не помітно.

Bohdan.org.ua


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 25.10.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code