Березень 15

Найстрашніші аварії кораблів в світі

Світ знайомий з безліччю найбільших корабельних аварій, що потрясли своєю масштабністю та жахом подій. Чимало страшних корабельних аварій, що спричинили значні людські жертви, знає і вітчизняна історія.

Катастрофи на воді почали відбуватися з моменту, коли люди почали виходити у відкрите море.

Найстрашніші аварії кораблів 20-го століття

Як відомо, сучасні кораблі оснащені засобами, покликаними врятувати життя людини. Проте так було не завжди. Особливо багато великих корабельних аварій сталося в минулому столітті. Деякі катастрофи на воді сталися далеко в морі, а деякі – в прибережній смузі, коли причиною їх загибелі ставали скелі або рифи.

Число рейсів, що постійно зростає, здебільшого із-за жорсткої конкуренції, відсуває безпеку перебування на судні на другий план. Наслідки всього цього ясні.

Далі розглянемо декілька найбільш страшних корабельних аварій.

Паром «Донья пас»

Одна з наймасштабніших аварій 20-го століття відбулося в 1987-му році. Пасажирський паром «Донья Пас». Більше двох десятиліть він справно перевозив людей, курсуючи уздовж берегів Філіппін і Японії. Аварія парома «Донья пас» стала однією з найстрашніших аварій корабля. Зіткнувшись з танкером, паром, в буквальному сенсі, зламався навпіл. Сталося загоряння, у вогні загинули пасажири. Число жертв цієї страшної корабельної аварії – чотири тисячі триста сімдесят п’ять чоловік.

паром доніа пас

Лайнер «Вільгельм Густлофф»

Круїзний пароплав «Вільгельм Густлофф» належав одній з найбільших компаній-туроператорів Третього рейху. Його спустили на воду в 1937-му році. Судно відходило п’ятдесят круїзів, причому вартість квитків була настільки невелика, що навіть робітничий клас міг дозволити собі вирушити на його борту в подорож.

Вільгельм Густов

Катастрофа з лайнером «Вільгельм Густлофф» сталася під час Другої світової війни. Під час Другої Світової Війни лайнер грав роль госпіталю, а пізніше став для моряків-підводників казармою. На початку 1945-го року судно торпедував радянський підводний човен. За офіційними даними в тій корабельній аварії загинуло п’ять тисяч триста сорок вісім чоловік. Історики ж називають інше число жертв – не менше дев’яти тисяч осіб.

Загибель “Титаніка”

Хто не знає про «Титанік»? Здається, що про це гучну корабельну аварію знає кожен. Судно встигло зробити лише один рейс, який став для нього і першим, і останнім.

Катастрофа сталася в квітневий день 1912-го року, коли цей шикарний корабель вирушив в круїз. Крах Титаніка став найвідомішою катастрофою на воді.

Титанік

Жертвами аварії корабля стали тисяча п’ятсот тринадцять чоловік. Врятувалися лише сімсот одинадцять пасажирів. «Титанік» зник під водою за сто шістдесят хвилин.

Дивіться – Як насправді потонув «Титанік»

Найстрашніші аварії корабля у вітчизняній історії

Кілька великих корабельних аварій знає і вітчизняна історія. Всі вони спричинили величезні людські жертви. Не можна не згадати про катастрофу «Вірменії», «Адмірала Нахімова», «Новоросійська» і «Естонії».

Страшною трагедією став крах підводного човна «Курськ», корабельна аварія «Булгарії» і «Комсомольця». «Вірменія» затонула восени 1941-го року недалеко від Криму всього за чотири хвилини. Судно перевозило евакуйованих жителів і поранених червоноармійців. П’ять тисяч людей загинули. У живих змогли залишитися тільки вісім пасажирів.

теплоход арменія армения

Крах теплохода «Вірменія» відбувся дуже швидко.

Однією з найбільш великих катастроф на воді в СРСР став крах «Адмірала Нахімова». Він йшов з Новоросійська до Сочі, перевозячи тисячі двісті сорок три людини. Через те, що пароплав протаранив зерновоз, у нього утворилася пробоїна. Він затонув за сім хвилин. Чотириста двадцять три людини загинули.

Це корабельна аварія сталася в кінці серпня 1986-го року. Назва «Новоросійськ» в СРСР отримав корабель, що належав до цього ВМС Італії. Наприкінці жовтня 1955-гог року в носі стався вибух, через що утворилася діра в сто п’ятдесят квадратних метрів. «Новоросійськ» затонув. Загинуло шістсот чотири людини.

Загибель порома «Естонія» стала трагедією новітнього часу. Пором «Естонія» у вересні 1994-го року, вийшовши з порту міста Таліна, потрапив в шторм і зіткнувся з паромом «Мріелла». При порятунку ситуацію ускладнював шторм. Пропали без вісті і загинули вісімсот п’ятьдесят дві людини.

парон естонія

Про трагедію, що сталася з атомним підводним човном «Курськ» відомо всім нашим сучасникам. Аварія сталася в серпні 2000-го року через вибухи на борту. Екіпаж складався зі ста вісімнадцяти осіб. Всі вони загинули. Зовсім недавно, в липні 2011-го року, відбулося ще одне страшна корабельна аварія. Мова про теплоход «Булгарія», що здійснював круїз по Волзі. При місткості сто сорок чоловік, на борту перебували двісті вісім пасажирів. Загиблими виявилися близько ста двадцяти осіб, серед них багато дітей.

теплоход булгарія

У Норвезькому морі зазнав аварію підводний човен «Комсомолець». Це трапилося в квітні 1989-го року. Причиною стала пожежа в кормовому відсіку. Екіпаж складався з шістдесяти дев’яти осіб, вижити вдалося лише двадцяти семи членам екіпажу.

Найстрашніша катастрофа на воді в історії людства

Мабуть, найстрашнішою катастрофою на воді за всю історію людства стало корабельна аварія німецького корабля «Гойя» в 1945-му році. Його жертвами стали близько семи тисяч осіб.

Гойя Гоя

Крах «Гойї» називають найкривавішим. Він стався в роки Другої Світової Війни. Судно використовувалося як корабель для евакуації. Вночі радянський підводний човен нагнав «Гойю» і атакував судно. Через десять хвилин корабель «Гойя» разом з усіма пасажирами пішов під воду.

шторм


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 15.03.2015 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code