Лютий 4

Найнебезпечніше дерево в світі

Манцинеллове дерево

Манцинеллове дерево, або манцинелла, росте в західній півкулі (штат Флорида, країни Карибського басейну і Багами), воно відомо як найотруйніше дерево в світі. Навколо нього часто пов’язана червона стрічка – це знак перехожим не підходити близько.

Краще триматися, принаймні, в парі метрів від дерева. Плоди манцинелли схожі на ранетки, але така «ранетка» відправить вас прямо у відділення невідкладної допомоги. Не менш отруйним та їдким є і молочно-білий сік манцинелли – одна крапля залишає пухирі на шкірі, дерматит, набряк чи опік.

Кора теж отруйна – якщо ви підпалите дерево, то від сучків піде їдкий дим, з-за якого можна осліпнути. Завдяки всьому вищесказаному, манцинелла в даний час входить в «Книгу рекордів Гіннеса» як найнебезпечніше дерево в світі.

Згідно з легендою, від отрути цього дерева помер іспанський конкістадор Хуан Понсе де Леон. Він повернувся у Флориду 1521-му році в пошуках золота і претендував на володіння областями, які нібито відкрив. Звичайно, місцеві жителі так просто віддавати йому свої землі не збиралися, і під час битви в ногу де Леона потрапила просочений отрутою манцинелли стріла, що привела його до болісної і довгої смерті.

Ніколь Стрікленд, консультант з радіології, опублікувала в «Британському медичному журналі» статтю про те, як з’їла один з плодів манцинелли. Під час свята на Карибському острові Табаго вона помітила серед манго і кокосів, що лежали на пляжному піску, маленькі зелені плоди – вони були круглими, розміром з мандарин, і, ймовірно, впали з великого дерева з сріблястим стовбуром і овальними листками.

Вона відкусила від плоду шматочок і знайшла його приємно солодким, те саме зробив і її друг. Через кілька секунд обидва помітили дивну гостроту у роті, що поступово переросла в печіння, сльозотечу і закупорку горла. Протягом наступних двох годин стан молодих людей погіршився, і вони не могли проковтнути ні шматочка через нестерпний біль у горлі. Єдине, що хоч якось пом’якшувало біль – молоко. І лише через вісім годин всі больові відчуття стали поступово спадати.


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 04.02.2014 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code