Липень 26

Найкрасивіші валюти світу

Гроші приємно витрачати, але коли вони ще й гарно виглядають…

Девід Стендіш, дизайнер і автор книги «Мистецтво грошей» (The Art of Money), склав рейтинг десяти найгарніших купюр.

З приходом євро, каже він, з обігу зникла значна кількість красивих національних банкнот.

Рейтинг заснований на даних телеканалу CNBC.

Довідка: CNBC – телевізійна компанія, яка спеціалізується на економічних і ділових новинах. Пропонує новини з бірж, аналіз ситуації на світовому фінансовому ринку, прогнози і бізнес-стратегії, зустрічі у студії з відомими людьми. Аудиторія – близько 340 млн. глядачів. Компанія заснована в 1989 році в США. Представництва – у Лондоні, Сінгапурі, Канаді.

1. Франк, Французька Полінезія

Франк, Французька ПолінезіяДуже гарні портрети на зворотному боці купюри. Територія, на якій ходять ці гроші, надзвичайно різноманітна за звичаями та населенням. Це райські куточки Таїті, Мореа, Бора-бора, Хіва Оа, Нуку Хіва.

2. Рупія, Мальдівські острови Рупія, Мальдівські острови

Гроші Мальдівських островів, яких в Індійському океані близько 1300, належать одній з найбідніших країн світу. Окрім збирання кокосових горіхів та рибальства на островах робити нічого.

3. Добра, Сан-Томе і Принсипі Добра, Сан-Томе і Принсипі

Спокійне життя цієї нації якнайкраще передає зображення на національній валюті. До речі, ця екзотична пташка – зимородок. Сама ж країна розташована на західному екваторіальному узбережжі, про неї кажуть «рай на Землі».

4. Швейцарський франк, Швейцарія Швейцарський франк, Швейцарія

На зворотному боці банкноти зображено стофранкову роботу відомого швейцарського скульптора Альберта Джакометті (Alberto Giacometti, 1901-1966). Саме такі скульптури є візитною карткою цього митця.

5. Франк, Коморські острови Франк, Коморські острови

Ще одна невеличка країна, розташована на острові біля східного узбережжя Африки, на північ від Мадагаскару, протягом 130 років була французькою колонією. Незалежність здобула у 1975 році. З тих пір країна час від часу здригалася від державних переворотів. Зображений на банкноті наутілус ніби символізує мрію людей про мир і спокій.

6. Новозеландський долар, Нова Зеландія

Новозеландський долар, Нова ЗеландіяНа п’ятидоларовій банкноті Нової Зеландії зображений сер Едмунд Гілларі (Edmund Hillary), уславлений підкорювач гірських вершин. У 1953 році він зійшов на Еверест, у 1977 підкорив Гімалаї. У 1958 році здійснив експедицію до Південного полюсу через Антарктику.

7. Долар, острови Кука

Долар, острови Кука

Ці острови досі лишаються вільними від готелів, комфортабельних пляжів і натовпу туристів, так як вони розташовані дуже далеко від цивілізації – між Гаваями та Новою Зеландією.

8. Долар, Гонконг

Долар, Гонконг Ці гроші виконані у футуристичному стилі, і з погляду дизайну можуть бути цілком актуальними навіть у XXIII столітті. Життя у Гонконгу кипить і вирує, тож такі купюри ідеально підходять до його стилю.

9. Ісландська крона, Ісландія

Ісландська крона, ІсландіяРегнейор Джонсдоттір (Ragnheiour Jonsdottir), яка жила в 1646-1715 рр.. – відома ісландська майстриня, дружина двох успішних єпископів. На банкноті зображено і дівчат-швачок, яких Регнейор вчить.

10. Крона, Фарерські острови

Крона, Фарерські островиМожливо, виглядає купюра не так гарно, як решта, але родзинки їй дає асиметричність зображення та крабові клешні. Фарерські острови розташовані між Ісландією та Норвегією. Через чудову природу і цікавих людей це місце неможливо не полюбити.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 26.07.2011 pingv.in.ua в категоріі "Калейдоскоп

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code