Грудень 15

Найбільш зухвала і знаменита втеча з СРСР

ІСТОРІЇ, ЯКІ ВРАЖАЮТЬ

13 грудня 1974 р. була здійснена найбільш зухвала і знаменита втеча з СРСР. Вчений-океанолог Станіслав Курилов стрибнув за борт з пасажирського пароплава в Тихому океані і подолавши вплав відстань більше ста кілометрів, дістався до філіппінського острова Сіаргао.

Екіпірований тільки ластами, аквалангом, без води і їжі, він провів в океані три ночі і два дні.

За професією – океанограф, по натурі – романтик, за покликанням – громадянин Всесвіту, Слава Курилов був у Радянському Союзі оголошений невиїзним, але змиритися з цим не побажав.

Станіслав Курилов

Пароплав “Радянський Союз” здійснював круїз по Тихому океану з Владивостока до екватора і назад. У зв’язку з тим, що для радянських туристів 20-ти добовий вояж проходив без єдиного (!) заходу в іноземні порти, оформлення віз мандрівникам було непотрібне.

Для невиїзного Курилова участь у цьому круїзі було єдиним способом вирватися за межі СРСР і спробувати здійснити свій план втечі з цієї країни.

У те, що з “Радянського Союзу” можна втекти, не вірив ніхто, ніхто крім Курилова.

Трохи пізніше в СРСР, де Курилов прожив 38 років, з приводу його втечі засідала комісія, яка постановила позбавити його свободи ще на 10 років, “за зраду Батьківщини”. Але Славу Курилова це вже не хвилювало, він почав жити і здійснювати все те, про що мріяв довгі роки – вивчав океан, здійснював подорожі та експедиції, в тому числі на Північний полюс.

З книги Слава Курилов «Один в океані»: «… Всього один стрибок відділяв мене від цієї манливої ​​краси і свободи. Але годі було й думати, щоб серед білого дня залишити судно на очах у сотень очей – миттєво буде спущена шлюпка. Ніч – час втікачів! Вночі вчиняються втечі з в’язниць …»

Серце людини народжене бути вільним – треба тільки мати мужність чути його голос.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 15.12.2015 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code