Листопад 13

“Категории снабжения”

Кожен населений пункт СРСР був віднесений до однієї з «категорій постачання». Всього їх було чотири: особлива, перша, друга і третя.

До особливої ​​категорії відносилася, звичайно ж, Москва. Радянська столиця була островом достатку в морі злиднів.

До першої категорії відносився Ленінград, великі промислові центри, а також такі союзні республіки, як Литва, Латвія, Естонія і курорти союзного значення, наприклад Кавказькі Мінеральні Води.

Проте різниця у постачанні навіть між особливою категорією (Москва) і першою категорією була величезна.

Жителі особливої ​​та першої категорії мали право отримувати з фондів централізованого постачання хліб, борошно, крупу, м’ясо, рибу, масло, цукор, чай, яйця в першу чергу і за більш високими нормами. Споживачі особливого і першого списків становили приблизно 40% від усіх отримувачів дефіциту, але отримували левову частку державного постачання – 70-80%.

До другої категорії належали звичайні міста. Дефіцит у них – звична справа. Потрібен торт до свята? Діставай. Потрібні мандарини до Нового року? Діставай. Потрібен хороший костюм? Діставай. І так нескінченно.

До третьої категорії належали невеликі міста, селища і села. У селах навіть хліб можна було купити лише в певні дні. Якщо говорити про інші продукти харчування, то їх якість і кількість знаходилася на рівні дна Маріанської западини.

Різниця між особливою категорією і третьої категорією – нескінченна прірва …


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 13.11.2015 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code