Вересень 8

Кабінети держслужбовців зарубіжних країн

Ось, наприклад, ліберійські держслужбовці, щоб вижити, змушені крім прямих обов’язків торгувати у своїх кабінетах DVD.

Чиновники в Болівії самі купують на свій робочий стіл комп’ютери (тобто, Україна – як Болівія, майже). Бюрократи Третього світу «крутяться» як можуть.

Дрібне чиновництво і держслужбовці країн Третього світу живуть так, як в 1990-і закликали жити російські ліберали. Саме тоді Ірина Хакамада, голова Держкомітету з підтримки малого бізнесу в уряді Черномирдіна, радила держслужбовцям, яким держава не платила зарплату, проявляти більше ініціативи – збирати гриби і ягоди. А Борис Березовський, творець нинішньої системи путінської вертикалі, у своїй книжці «Як заробити великі гроші» ділився з чиновниками досвідом: «Припустимо, скромний службовець отримує 8 тис. рублів на місяць. Одного разу він взяв у руки вольпіністський папір (вид плацебо) і написав на ній: «З наступного року я буду отримувати 10 тис. рублів на місяць, або 120 тис. рублів на рік». Потрібно віддавати собі звіт, що Всесвіт дасть вам скільки бажаєте і без всяких дій з Вашого боку, якщо тільки бажання не подасть зрадницьку заявку на «складність отримання».

Але гриби, ягоди, Всесвіт – все це в теорії добре. А як все ж таки на практиці працює чиновництво країн Третього світу (фотографії з журналу Foreign Policy)?

(На фото вгорі) Майор Адольф Даланей служить в ліберійському ДАІ. Його зарплата – 20 доларів на місяць, але й ту, буває, затримують на півроку-рік. Даланей при розборі пригод вдячний учасникам дорожнього руху, якщо ті підкинуть йому 1-2 долари, щоб «прискорити процес».

Альфред Тартеа, глава одного ліберійського району. Змушений підробляти продажем у своєму кабінеті дисками DVD і релігійної літератури. Це приносить йому до 100 доларів на місяць:

Крістіан Чеа, губернатор ліберійського графства Рівер-Джі. Місцеві жителі за свій рахунок побудували йому офіс з глини. Але в один прекрасний момент у керованих ним селян закінчилися гроші, і тому офіс Чеа залишився без дверей і вікон:

Джозефін-Джордж Френсіс, губернатор ліберійського графства Монтсеррадо, на свої гроші пошила прапори, які стоять у її офісі – в бюджеті не виявилося грошей на такі атрибути влади:

Генрі Грей, комісар ліберійського району Гбаепо. Два роки не отримує зарплату, як і 11 його підлеглих. Лише один раз за цей час йому вдалося вибити для себе і службовців разової виплати по 17 доларів на кожного:

Марлен Абігахіт Чоке, детектив в містечку Потосі, в Болівії. Її спеціалізація – розслідування вбивств. Єдина службова машина у відділі була продана, щоб заплатити зарплату службовцям. Тепер у справах Чоке їздить на автобусі:

Поліцейський Хоче-Галарза Мендес отримує приблизно 140 доларів в болівійському Потосі. З них 5-10 доларів щомісяця він змушений витрачати на виготовлення наочної агітації в поліцейській дільниці:

Костянтино Ая вірі Кастро – констебль в болівійському селі Тінкуіпайя. Він відкладає по кілька доларів кожен місяць, щоб потім на ці гроші провести телефон до себе в кабінет:

Давид Руїс Коро по болійськім мірками вважається дуже багатою людиною – його оклад становить 340 доларів на місяць. Коро очолює Департамент громадських робіт. Але через відсутність достатнього фінансування він був змушений придбати ноутбук в робочий кабінет за власні гроші:

Рам Ядав хотів бути вчителем історії. Але, протягом останніх чотирьох років він працює в якості інспектора поліції в провінції Біхар, в індійському штаті, що межує з Непалом. Змушений витрачати до 5 доларів в місяць на канцелярські приналежності:

Ом Пракаш, служить чиновником у тій же індійській провінції Біхар. Щоб вижити, змушений продавати таблетки відвідувачам у своєму робочому кабінеті:

Део Прасад, секретар села Техта в індійській провінції Біхар. Вже кілька років з бюджету ніяк не надійдуть гроші на влаштування навіть самого простого кабінету для Прасада. Тому він змушений працювати на відкритому повітрі:

Зліва – Вейханг, староста китайського села Цуй в провінції Шандунь: зарплату не отримує. Справа – Гонлі, секретар осередку Компартії Китаю в цьому ж селі: зарплата 35 доларів на місяць:

Мохаммед Хамід Азейн, єменський клерк зі збору рахунків за воду в районі Шибам. Отримує 121 долар на місяць. На момент фотографування зарплата не сплачувалася 5 місяців:

Альхім Абдульвазе Назелі працює в єменському Міністерстві десятини і милостині. Зарплата 67 доларів на місяць:

Ну і як контраст – кабінети держслужбовців країн так званого Першого світу.

Рожер Вашерен, французький поліцейський з відділу по боротьбі з наркотиками в Клермон-Феррані. Щомісячна зарплата 2200 євро:

Шейн Фентон, шериф техаського округу Крокетт (3 тисячі жителів). Зарплата – 3166 доларів на місяць:

Руді Флорес, техаський рейнджер. Зарплата – 5000 доларів на місяць:

І фото службовця з Другого світу.

Марина Миколаївна Березина, секретар голови фінансового управління Томської області. Свою зарплату не розкриває:


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 08.09.2011 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code