Березень 20

До історії референдумів

Особливо їх любив проводити Гітлер, вже ставши канцлером нацистської Німеччини.

референдум

1933 – референдум з приводу виходу Німеччини з Ліги націй – прообразу нинішньої ООН. За – 95%. Привів до перегляду кордонів у Європі, зафіксованих після Першої світової війни.

1934 – референдум щодо об’єднання посад президента і канцлера, що очолює уряд. За – майже 90%. Дозволив Гітлеру з канцлера перетворитися у всемогутнього фюрера і сконцентрувати в своїх руках всю можливу і неможливу владу.

1935 – референдум щодо повернення колись німецької території Саарского басейну, яка перебувала після Першої світової війни в управлінні Ліги нації. За – 90,3%. Гітлер почав реалізовувати свою мрію – збирати всі німецькі території в Третьому рейху.

1936 – референдум щодо введення військ на територію Рейнської області, яка була до цього, згідно з Версальським мирним договором, демілітаризованою зоною. За – 100% (як і за НСНРП – вибори і плебісцит проводилися одночасно). Референдум проводився вже після того, як німецькі війська зайняли територію області. Після цього Гітлер уже відкрито наплював на всі міжнародні договори.

1938 – референдум щодо аншлюсу Австрії до Німеччини. Проводився одночасно в двох країнах. В Австрії за – 99, 7%, у Німеччині – 99%. Щоб люди не помилилися, де ставити галочку, “квадратик” з відповіддю “за” був в два рази більше “квадратику” з відповіддю “ні”. Плебісцит проводився також вже після фактичного приєднання Австрії до Німеччини.

А далі вже була Друга світова війна.

Народне волевиявлення як було, так і залишається дуже податливим пластиліном в руках майстрів маніпуляцій і пропаганди.

P.S. У сучасній Німеччині референдуми не проводяться. Але Україна – не Росія і не Німеччина.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 20.03.2014 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code