Липень 23

Чудеса світу Стародавнього світу очима їх сучасників

Спочатку в Древньому світі існували 7 чудес світу, але майже всі вони загубилися з плином довгих століть і перетворилися на руїни, інші зникли без сліду. Проте, пам’ять про ці шедеври архітектури та мистецтва все ще жива. Деякі чудеса світу вдалося навіть відновити, тому ми можемо собі ясно уявити, як же насправді вони виглядали в незапам’ятні часи.

Всього відомо 7 чудес древнього світу, проте ми хотіли б додати до цього списку ще три, одне з Риму, одне, яке було виключено зі списку, і одне з Ефіопії (яке до цих пір існує).

Великі піраміди в Гізі

2584-2561 рр.. до н.е. – наші дні

піраміда піраміди

Це єдине з чудес світу Стародавнього світу, яке стоїть досі. Однак якщо ви приїдете до Єгипту для того, щоб помилуватися на це чудо стародавньої архітектури, вам не пощастить побачити його в такому вигляді, в якому воно було задумано.

Всі піраміди були побудовані з спеціальних кам’яних блоків, а зверху їх покривали відполіровані плити з вапняку. Ці піраміди мали блищати в променях спекотного африканського сонця. На жаль, в 1300 році в результаті землетрусу відполірована плитка обсипалася, і її забрали й використовували для будівництва мечетей.

Ворота Іштар

575 р. до н.е. – наші дні

Будучи частиною стін Вавилона, ворота Іштар (восьмі ворота Вавилону) були одним з чудес світу. Частина цієї споруди збереглася, а частина була реконструйована. У 1930-х роках у Берліні була відтворена копія первинних воріт на основі уцілілої частини.

Ці ворота можна побачити в Берлінському музеї. Ворота вражають своєю красою, тому якщо вони будуть відновлені на тому місці, де спочатку були споруджені, вони, безсумнівно, стануть сучасним чудом світу.

Храм Артеміди в Ефесі

550 р. до н.е. – 262 рік н.е.

Зображений на фото храм Артеміди – це мініатюрна модель первісного будинку, яку можна побачити в музеї під відкритим небом «Мініатюрк». Цей величний храм античності присвячений дочці Зевса Артеміді.

Храм перебудовувався за свою історію три рази, проте зрештою був повністю зруйнований варварами, які не шкодували навіть чудеса світу. На жаль, все, що від нього залишилося сьогодні – одна колона, що самотньо стоїть на руїнах.

Статуя Зевса Олімпійського

435 р. до н.е. – 5-6 століття н.е.

Ця гігантська статуя Зевса знаходилася в храмовому комплексі, присвяченому Зевсу – головному богу античних греків. Статуя була настільки величезною, що діставала практично до стелі храму. Вона була повністю зроблена зі слонової кістки і покрита позолоченими бронзовими листами, тому можна тільки уявити, скільки вона коштувала.

В даний час точно не відомо, яким чином ця статуя була зруйнована і чому вона зникла, але, найімовірніше, вона постраждала через пожежі і була зруйнована разом із храмом.

Галікарнаський мавзолей

351 р. до н.е. – 1494 н.е.

Галікарнаський мавзолей – одне з чудес Стародавнього світу, точна копія якого стоїть сьогодні у Вашингтоні, а мініатюрну копію можна побачити в тому ж стамбульському музеї «Мініатюрк». Оригінал був побудований для карійського правителя Мавсола в місті Галікарнас, на руїнах якого сьогодні стоїть відоме курортне місто Туреччини Бодрум.

Мавзолей не витримав численних землетрусів і звалився через 19 століть! Лицарі-іоанніти розібрали камені з руїн будівлі для зміцнення прилеглої фортеці.

Колос Родоський

292/280 до н.е. – 226 до н.е.

Вас може здивувати, чому поміщеног фото статуї Свободи в Нью-Йорку для ілюстрації цього пункту. Це було пов’язано з тим, що статуя була задумала і сконструйована на основі масштабів і дизайну оригінальної статуї Колоса Родоського. Принаймні, приблизно так уявляли Колос творці статуї Свободи.

Завдяки цьому сучасному пам’ятнику ми можемо собі уявити те, як насправді виглядав Колос – одне з чудес світу Стародавнього світу. На жаль, пам’ятник простояв недовго, землетрус 226 року до нашої ери перекинуло його на землю, де він пролежав близько 800 років!

У кінцевому рахунку, залишки статуї були продані арабськими завойовниками єврейському торговцю, який перепродав її як брухт.

Олександрійський маяк

1303-1480 рр.. н.е.

Зображене на фото будівля є копією Олександрійського маяка в натуральну величину, яка сьогодні стоїть в Китаї. Оригінал стояв на острові Фарос і був сконструйований в 14-му столітті для того, щоб освітлювати дорогу морякам, які направляли свої кораблі в Олександрію.

Як і багато інших видатних будівель з цього списку, маяк був зруйнований землетрусами і, в кінцевому підсумку, на його місці побудували середньовічну фортецю.

Аксумський обеліск

4 ст. н. е.. – наші дні

Аксумський обеліск можна було б назвати чудом світу, однак цей пам’ятник ніколи не був включений до списку великих творінь, так як Ефіопія, країна, в якій він був споруджений, перебувала досить далеко від інших чудес, тому подивитися на нього, крім місцевих жителів, мало кому вдавалося. Обеліск був побудований в якості орієнтовного знака, що вказує на місце поховання.

У 1937 році італійські фашисти, які захопили Ефіопію, демонтували обеліск і забрали його до Риму, але тільки на початку 21-го століття обеліск був повернутий італійцями в Ефіопію.

Колізей

70-80 рр. н.е. – наші дні

На цьому фото ви можете побачити Колізей таким, яким він був спочатку. На жаль, будівля серйозно постраждало в 1349 році під час сильного землетрусу. Його побудували римляни для проведення гладіаторських вистав, але після їх заборони будівля використовувалася для самих різних цілей, якийсь час тут навіть розташовувалася звалище, а камені Колізею розтягувались для будівництва інших будівель.

Проте зрештою Колізей, вірніше все, що від нього залишилося, було перетворено на туристичну визначну пам’ятку, яку відвідують мільйони туристів.

Римські лазні

836 р. до н.е. – наші дні

Римські лазні в місті Бат в англійському графстві Сомерсет – реконструкція стародавніх римських терм, які були побудовані на самому початку нашої ери. Будівля була зруйнована в 6-му столітті, але пізніше було відновлено, останні доповнення до нього датуються 19-м століттям. Лазні в цих місцях спочатку були побудовані ще британським королем Бладудом.

Місто славилося своїми термальними джерелами, які використовувалися для лікування різних захворювань. Римляни, які завоювали ці території, внесли свій внесок в архітектуру будівлі.


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 23.07.2013 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code