Березень 30

Аляска_НеНаша

30 березня 1867 року Сполучені Штати придбали Аляску у Російської Імперії.

Останній понеділок березня на Алясці є традиційним вихідним, адже саме в цей день місцеві жителі святкують День Сьюарда. Свою назву місцеве свято отримало на честь Вільяма Генрі Сьюарда, який очолював американський Держдеп з 1861 по 1869 рік. В історію ж він увійшов завдяки тому, що придбав у Росії Аляску.

Угода відбулася 30 березня 1867 року – рівно 148 років тому. А передували цьому тривалі переговори, ініціатором яких з російського боку був генерал-губернатор Східного Сибіру граф Микола Муравйов-Амурський.

У п’ятницю, 18 жовтня 1867 року в 3:30 пополудні Аляска офіційно була передана США. У цей день у столиці російських поселень в Північній Америці Новоархангельську (нині місто Ситка) під артилерійський салют і при параді військових двох країн був спущений російський прапор і піднято американський. Безпосередньо після передачі Аляски Сполученим Штатам в Ситку прибули американські війська.

«Північно-Американські Штати неминуче поширяться по всій Північній Америці, і нам не можна не мати на увазі, що рано чи пізно доведеться їм поступитися нашими північноамериканськими володіннями», – писав Микола Муравйов-Амурський в 1854 році, пропонуючи на виручені від продажу Аляски гроші побудувати Сибірську залізницю.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 30.03.2015 pingv.in.ua в категоріі "Я скажу

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code