Січень 21

6 простих питань, на які людство не знає відповідей

З кожним днем ​​розумнішають не тільки люди, а й речі, що оточують нас: взуття, холодильники, телефони, однак при цьому вчені досі не можуть відповісти на найпростіші запитання.

Багатьом здається, що в XXI столітті наука знає все. Людство робить дивовижні відкриття. Люди найближчим часом збираються переїхати жити на Марс. Вчені-інженери створили роботів, які багато в чому можуть замінити людину.

Pingv.in.ua зробив вам підбірку питань, які так і залишаються без відповідей.

Чому кішки муркочуть?

Більшість видів котячих – від домашніх кішок до гепардів – виробляють особливу вокализацию – муркотіння.

кіт коти

Якщо подивитися на домашніх кішок, то вони муркочуть абсолютно в різних ситуаціях: коли годують своїх кошенят, коли їх гладять люди, навіть коли вони голодні або налякані.

Все правильно: кішки муркочуть і коли щасливі, і коли нещасні. Вчені досі не можуть пояснити, навіщо кішки видають буркітливі звуки. Одне з припущень полягає в тому, що дана вокалізація сприяє загоєнню травм кісток і сухожиль. Це відбувається через те, що муркотіння домашньої кішки має частоту від 25 до 150 Гц, а звуки в цьому діапазоні покращують щільність кісткової тканини. Тим не менш, ця теорія не пояснює, чому кішки муркочуть в найрізноманітніших ситуаціях.

Як працює велосипед?

Велосипед увійшов у наше життя ще в XIX столітті, і його дизайн практично не змінився за минулі 200 років.

велосипед ретро

У нього є два колеса, рама, щоб їх з’єднувати, і кермо, призначене для управління. Проте вчені досі дивуються, чому велосипед не падає і що змушує його котитися?

Протягом довгого часу вважалося, що велосипед тримається на двох колесах завдяки гіроскопічного ефекту: переднє колесо автоматично повертається, коли велосипед починає падати в сторону.

Однак в 2011 році інженери з Корнельського університету в США спростували цю теорію, розробивши власну модель велосипеда. Він більше походив на самокат і своєю конструкцією відміняв дію механізмів, що не дозволяють падати. Тим не менш, ця модель теж не поспішала завалюватися на одну зі сторін і відмінно тримала рівновагу.

Чому сяє блискавка?

Ми знаємо, через що бувають грози. Вгорі хмари накопичується позитивний заряд, внизу – негативний. Електричне притягання між цими протилежними зарядами, а також між негативними і позитивними зарядами на поверхні Землі, стає настільки сильним, що виявляється в змозі подолати опір повітря і провести електрику у вигляді блискавки.

Проте вчені досі з точністю не знають відповіді на питання, чому протилежні електричні заряди накопичуються в різних частинах хмари. Відповідно до однієї з теорій, коли частки льоду всередині хмари стикаються, вони мають тенденцію до руйнування на більш дрібні частинки з позитивним зарядом і більші частки з негативним. Сила тяжіння тягне великі, негативно заряджені частинки, вниз, а позитивно заряджені частинки піднімаються вгору, в результаті чого відбувається дисбаланс.

Чому метелики летять на світло?

Ми спостерігаємо це явище настільки часто, що воно вже не викликає ніякого інтересу.

метелики світло

Однак наука досі до кінця не розібралася в таких суїцидальних схильностях комах. Одна з теорій пояснює прагнення метеликів до світла особливостями навігації. Вчені називають це поперечною орієнтацією – рухом тварин під деяким кутом до напрямку стимулу. Метелики орієнтуються на світло місяця, як на компас, намагаючись спрямовувати свій політ перпендикулярно її променям.

Однак противники цієї теорії вважають, що за 400 тис. років, протягом яких існують багаття, метелики давно б вимерли. До того ж, на думку дослідників, метелики не можуть використовувати поперечну орієнтацію, тому що вони не мігрують.

Чому люди діляться на лівшів і правшів?

Приблизно одна десята частина людей орудує своєю лівою рукою набагато краще, ніж правою. І ніхто не знає, чому існують лівші.

лівша правша спорт бейсбол

Та якщо на те пішло, ніхто не знає, чому існують і правші. І чому люди не вміють однаково вправно управляти обома руками. Згідно з однією з теорій, на провідну руку впливає та частина мозку, яка відповідає за мову людини. Права рука більш розвинена у переважної більшості людей, тому що мовної центр, як правило, знаходиться в правій півкулі, яке управляє правою стороною тіла. А ось чому мовної центр зазвичай (але не завжди) знаходиться в лівій півкулі – це відкрите питання.

Крім того, ця теорія не може пояснити, чому у деяких лівшів мовний центр знаходиться не в правій, а в лівій півкулі.

Чому позіхання заразливе?

«Вид розкритих щелеп, примружених очей і глибокого вдиху захоплює наше тіло і змушує нас повторити ці рухи», – пише американський психолог Роберт Провайн.

позіхання пузіхання

Але чому? Попередні дані сканування мозку показують, що та його область, яка відповідає за здатність приписувати ментальні стани і почуття самому собі та іншим, стає активною, коли люди спостерігають, як позіхають інші.

Багато людей, які страждають аутизмом і шизофренією, не проявляють таку активність мозку і не позіхають слідом за іншими. З цього учені зробили висновок, що заразливість позіхання відображає здатність співпереживати і створювати нормальні емоційні зв’язки з іншими людьми. Однак чому соціальні зв’язки встановлюються саме через позіхання, а не через іканяя, наприклад – ніхто напевно не знає.

pingv.in.ua


Позначки:, ,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 21.01.2016 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code