Травень 22

5 злочинів, розкритих за допомогою Google maps

На цьому не дуже чіткому знімку, зробленим картографічним сервісом Google Maps, можна розгледіти щось дуже схоже на картину страшного злочину: людина тягне до води труп, залишаючи за собою зрадницький кривавий слід.

злочин з гугл мапс

Знімок виявив і виклав в соціальній мережі громадянин Нідерландів, який проживає неподалік від цього місця. І незважаючи на те, що фото датоване 2009 роком, поліція тут же взялася за справу (у цій країні на вбивство термін давності не поширюється). Проте виявилося, що тривога була помилковою. При найближчому вивченні з’ясувалося, що на знімку немає ніякого трупа – тільки дві людини і собака.

Проте були випадки, коли завдяки Google Maps дійсно вдавалося розкривати справжні злочини. Ось п’ять з них:

1. Вбивство Денніса й мірні Кула

У 2010 році в американському штаті Вісконсін, у власному будинку було вбито двоє людей похилого віку – і навіть не просто вбито, а, судячи з усього, страчено. Під підозру відразу потрапив їх недолугий син. Той протестував, запевняв, що не винен, але все марно – на нього вказували докази, та й непростий характер підозрюваного був добре відомий, так що справа закінчилася обвинувальним вироком.

Проте пізніше спливли свідчення того, що злочинець добирався до будинку за допомогою карти Google Earth, нумерація будинків на якій була перепутана. Цілком можливо, що вбивця потрапив до оселі подружжя Кула помилково, оскільки по сусідству з ними жив банкір, якому дійсно погрожували вбивством.

Поки син Кула продовжує відбувати покарання, але сподівається на перегляд справи.

2. Вбивство Ненсі Купер

Вбивця своєї дружини Бред Купер припустився всіх помилок, які тільки можна було придумати. Він не тільки залишив відбитки пальців, переглядаючи електронну пошту благовірної, а й використовував Google Maps, щоб скласти маршрут, по якому після вбивства поїхав позбавлятися від тіла. У 2011 році Купера засудили до довічного ув’язнення.

3. 14-річний підліток домагається справедливості завдяки Google Maps

У 2008 році в Нідерландах серед білого дня двоє хлопців відібрали велосипед у 14-річного підлітка. Домогтися справедливості не представлялося можливим – свідків не було, особи викрадачів теж були невідомі. Однак, через кілька місяців це самий підліток випадково натрапив в мережі на цю фотографію з Google Street View. На ній був знятий він сам і його кривдники за кілька хвилин до скоєння злочину.

Поліція зробила офіційний запит в Google, отримала знімки гарної якості, після чого двоє викрадачів, які опинилися братами-близнюками, вирушили до в’язниці.

4. Вбивство Патриції Томпсон

У 2010 році 85-річна британка Патріція Томпсон стала жертвою грабіжника, який визначив місцезнаходження її будинку за допомогою Google Earth. Ці дані, збережені в комп’ютері злочинця, і послужили однією з головних доказів при розкритті цієї справи.

5. Вбивство Сантош Кумарі

Торік, під час свята карвах-чаутх, військовий інженер з Пенджабу Сантош Кумарі влаштовувала вечірку на даху свого будинку, і в якийсь момент впала замертво з простреленою головою. Індійська поліція використовувала Google Maps, щоб обчислити траєкторію польоту кулі, в результаті чого під підозру потрапив сусід Сантош, який нещодавно купив зброю. Виявилося, що в той вечір він вирішив випробувати покупку, стріляючи в повітря.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 22.05.2013 pingv.in.ua в категоріі "Калейдоскоп

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code