Липень 9

20 цікавих фактів про Гаваї

Спробую трішки відволіктись від наболівших тем, та повернутись у спокійну течію, до звичної тематики сайту Bohdan.org.ua, та пропоную до уваги 20 речей, які ви (дуже можливо) і не знали про Гаваї 🙂

1. Гавайські острови – одні з найбільш географічно віддалених островів на Землі. Від території США їх відділяє 3700 км.

Вулкан Мауна-Кеа (4205 м) можна вважати найвищою горою на планеті, якщо заміряти його висоту від підніжжя, яке знаходиться на дні океану. Більша частина гори знаходиться під водою; при вимірюванні висоти з океанічного дна вона становить 10203 метра, що вище, ніж у Евересту.

У 1935 році Амелія Ергарт здійснила перший в історії одиночний політ з Гавайських островів до Каліфорнії, який тривав 18 годин. При спробах зробити такий довгий одиночний переліт загинуло стільки пілотів, що спеціальним рішенням уряду США всі спроби були в підсумку заборонені, проте Ерхарт добилася для себе спеціального дозволу.

Територія навколо вулкана Ваіалеале вважається найвологішим місцем на Землі. На схилах вулкану в середньому випадає 11 684 мм опадів у вигляді дощу. В 1982 році на ньому був зареєстрований рекорд: тоді на Ваіалеале випало 16 916 мм. Із-за постійних дощів вершина вулкана, як правило, прихована або в густому тумані, або в серпанку.

Палац Іолані – колишня резиденція гавайських монархів у центрі Гонолулу – це єдиний королівський палац на території США. У 1978 році він відкрився для туристів як музей, а до цього протягом 80 років використовувався для розміщення гавайського уряду.

На території Гавайських островів мешкає третина від загальної кількості зникаючих видів тварин США.

Жителі Гавайських островів щорічно з’їдають більше 6 мільйонів банок консервованої шинки Spam.

На найвищих вершинах Гаваїв лежить сніг.

Вершина вулкана Мауна-Кеа ідеально підходить для астрономічних спостережень. Тут розташовуються телескопи обсерваторії НАСА і різних країн.

На Гавайських островах склалася особлива система релігійного права (капу), яка полягала в системі заборон, за порушення яких слідувало жорстоке покарання або навіть смерть. Але був і спосіб уникнути покарання: для цього необхідно було дістатися до пуухонуа, спеціального притулку, у якому порушнику прощалися усі його гріхи.

Кілауеа – один з найбільш активних діючих вулканів на Землі. Останнє виверження вулкана почалося 3 січня 1983 року і триває досі.

Гавайські острови щороку приймають понад 6 мільйонів туристів, які витрачають тут 11 мільярдів доларів.

Під час Другої світової війни острів Кахоолаве використовувався як тренувальна база для солдатів і морських піхотинців США. В тренувальних цілях острів піддавався бомбардуванням, які продовжилися і після закінчення Другої світової. Військово-морські сили США припинили навчання на острові тільки 1990 року, а в 1994 році він був переданий під юрисдикцію штату Гаваї.

Гірський масив Куалоа на острові Оаху використовувався для зйомок безлічі фільмів і ТБ-шоу, таких як Парк юрського періоду і Лост.

Одне із самих довгих слів в гавайськый мові: humuhumunukunukuapua’a, так тут називають рибу вуглохвостий спиноріг.

На місці знаменитого пляжу Вайкікі до 1920-х років була болотиста місцевість. Пісок сюди завозили з Каліфорнії аж до 70-х років. Відновлювальні роботи проводяться регулярно і донині, оскільки пісок з пляжу вимивається під час відливу.

Вздовж північного берега острова Молокаї тягнуться найвищі прибережні скелі в світі.

Щороку 11 червня на Гаваях відзначається головне свято – день короля Камехамеха. На початку позаминулого століття гавайський король Камехамеха I якимось хитрим, абсолютно мирним гавайським чином примудрився об’єднати розрізнені острова в єдину Гавайську державу.

Вже скоро в Гавайському архіпелазі з’явиться новий острів. За розрахунками вчених, підводний вулкан Лоіхи досягне поверхні через 250 000 років. Його вершина знаходиться в 980 метрах від поверхні океану.

Середня тривалість життя на Гаваях – найбільша в США: для чоловіків вона становить 75 років, для жінок – 80.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 09.07.2014 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code