Серпень 18

11 дивовижних фотографій Землі

Нижче представлені кілька приголомшливих фотографій з космосу, які демонструють географічні особливості Землі і непередбачуваність природи.


1. Узбережжя Шрі-Ланки, 26.12.2004

Океан швидко відходить назад на 400 м. на південно-східному березі Шрі-Ланки – всього лише за 5 хвилин до початку руйнівного цунамі.

Вируючі води б’ються об берег – всього лише за кілька миттєвостей до удару основної водянлї стіни.

2. Віяло алювіальних відкладень, провінція Xinjiang, Китай

Ця фотографія, зроблена 02.05.2002, зображує віяло алювіальних відкладень, що сформувалося на південному кордоні китайської пустелі Taklimakan. Зазвичай такий віяло утворюється, коли вода йде з каньйону, і кожен новий потік з часом забивається через осад. В результаті виникає трикутник активних і неактивних каналів. Блакитні канали ліворуч – активні.

3. Відступаючі льодовики в королівстві Бутан, Гімалаї

відступаючі льдовики

Красиве і явне свідчення того, що льодовики тануть повільно через глобальне потепління. Легко помітні краї льодовикових долин, що перетворюються у воду, і формують озера – тенденція, помічена лише протягом кількох останніх десятиліть.

4. Циклон Ізабелла

Жахливий малюнок циклону Ізабелла, отримано з міжнародної космічної станції в 2003 р., демонструє величезний розмір його ока. Цей циклон був найсильнішим в 2003 р., його швидкість досягала 165 миль / годину (~ 265 км / год).

5. Східне узбережжя Гренландії, 21.08.2003

Фрактальна берегова лінія Гренландії з безліччю фіордів – вид з космосу.

Маленькі білими плямами у воді, очевидно, є лід, який прийшов з глибших фіордів, які тягнуться до льодовика, що покриває більшу частину острова.

6. Полярне сяйво

Дивовижне і моторошнувате фото явища природи, відомого як полярне сяйво. Фотографія була зроблена c шатла Атлантіс під час експедиції STS-117.

7. Повне сонячне затемнення

На цьому знімку, зробленому 11 серпня 1999 з борту космічної станції Мир, видно, як на Землю падає тінь від Місяця. Ця тінь пронеслася по планеті зі швидкістю 2000 км / год. Все, що виявлялося в її центрі, занурювалося у темряву. Ймовірно, це був один з останніх знімків, зроблених зі станції Мир.

8. Заповідник Егмонт, Нова Зеландія

Останній раз виверження вулкана Егмонт відбувалося в 1755 р., і тепер він розташовується в центрі заповідника Егмонт. Заповідник був створений, щоб забезпечити збереження лісу в радіусі 9,5 км. від вершини вулкана, що з космосу виглядає як величезний темно-зелений диск. Знімок був зроблений під час експедиції STS-110 в квітні 2002 р.

9. Виверження вулкана Етна

На знімку, зробленому в жовтні 2001 р. з міжнародної космічної станції, видно сильне виверження вулкану на о. Сицилія, в результаті якого утворилася хмара з попелу, яка досягла Лівії. На великій фотографії біля вулкана видно більш світлий дим, який утворився через те, що лава запалила довколишні ліси.

10. Структура Ришат, Мавританія

Було багато суперечок щодо причини виникнення структури Ришат, розташованої в пустелі Сахара на території Мавританії. Спочатку, через округлі форми, вважалося, що це – кратер, що виник в результаті падіння метеора. Але потім цю версію відхилили, оскільки поблизу не було виявлено відповідних слідів удару. Тепер вважається, що ця величезна штуковина (~ 48 км. в діаметрі) являє собою кам’яний купол, що утворився через ерозію. Зображення було отримано за допомогою новітнього космічного радіометра (Астра) 7 жовтня 2000 року.


Позначки:
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 18.08.2011 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

1 COMMENTS :

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code