Жовтень 24

103 факта про Китай

Китай

1. Північ, південь, схід і захід Китаю сильно не відрізняються, тільки їжею і деякими звичками. Тому в цілому все скрізь однаково. Я живу на Південно-сході, в 4 годинах від Шанхаю, і тому буду писати, як у них все тут.

2. Тут дуже багато маленьких кафешок та перукарень, в кожному будинку по кілька штук, мені спочатку здавалося, що вони тільки й роблять, що підстригаються і їдять.

3. У цих кафешках страви дешеві і дуже смачні.

4. Хліб у магазинах – г*вно, хліб у пекарнях – г*вно. Він солодкий, або зі смаком чогось солодкого. Нашій людині тут не просто в цьому плані, хоча можна купити в іноземному супермаркеті довгий батон, який без жодних смакових добавок, та а й засихає через день.

Китай

5. Кухня у китайців дуже різноманітна, страви неймовірно смачні і вони цим пишаються.

6. Готувати уміють всі, і по моєму у них навіть немає ніяких кулінарних училищ або курсів, всього вчать на дому.

7. Готують китайці все, що рухається і безліччю способів. Сам їв мурах і змій. Дивно, але смачно.

8. Овочі у сирому вигляді майже не їдять, їх обов’язково варять, смажать або парять.

9. У магазині продається «Лейс» зі смаком чорниці, і безліч інших солодких чіпсів. Я взагалі не уявляю як можна їсти солодкі чіпси.

10. Продається курка-гриль повністю “промаринована” цукром. Перший раз повівся на апетитний зовнішній вигляд і купив, така гидота … солодке м’ясо це просто перебір.

Китайська кухня

11. На вулиці ніколи не зустрінеш п’яного в мотлох китайця. Якщо і напивається, то друзі довезуть до дому.

12. Пиво дешеве і смачне, більше 4 градусів не буває, лише якщо імпортне.

13. Вдома китайці пиятик не влаштовують.

14. А взагалі у китайців культури пиття ніякої немає. Вони ніколи не п’ють пиво, заради того, щоб просто попити пиво і розслабитися. У них найголовніше, це зібратися в ресторані галасливою компанією відзначати якесь свято, це випити пива якомога більше і якомога швидше, щоб все це виблював в туалеті, і вони всіляко підбадьорюють одне одного.

китай місто15. Цокаються вони не всі разом, а кожен з кожним, і кожен кожному щось бажає.

16. Китайські клуби – це дуже на любителя. По-перше, там грає тільки китайське R’n’B, а це – не дуже, по-друге люди займаються тим же, чим і в ресторанах у свята, намагаються випити пива якомога більше і якомога швидше, щоб все це виблював в унітаз або на підлогу поруч з унітазом, а потім назад піти пити.

17. У клубах китайці, до речі, рідко танцюють, там стоїть безліч столиків, і вони за цими столиками грають у гру, в яку в 3-їх «Піратах Карибського моря» грав Уіл Тернер з Дейві Джонсом на «Летючого голандце», там де вони кубики кидали, хрін знає, як вона по-русски називається:) І вобщем, хто програє, той п’є, але так як це все швидко відбувається, результат не змушує себе чекати.

18. З 100 чоловіків, 90-95 курять. Жінки взагалі не курять (що радує). За 3 роки бачив з сигаретою тільки 2-х дівчат.

19. Торти, тістечка, та інша випічка – все прісне і взагалі не йде в порівняння з нашою.

20. В окулярах ходить відсотків 70 від усього населення.

21. Китайці дуже дружні і доброзичливі, добре ставляться до іноземців.

22. Зазвичай, у місті, де не так багато іноземців, ти йдеш по вулиці і всі китайці витріщаються на тебе, а діти показують пальцем і кажуть «мама дивись інострюга йде». Спочатку моторошно дратує, але потім звикаєш.

23. Китаєць може відрізнити китайця від іншого азіата. Я не можу:)

24. Вони дуже люблять білу шкіру, намагаються взагалі під сонячні промені не потрапляти і ніколи не засмагають (це про жінок, звичайно).

25. І взагалі дуже люблять іноземну зовнішність. Ви можете сюди приїхати без нічого і з хріновим знанням мови, піти в якесь рекламне агентство, і влаштуєтесь моделлю, при цьому абсолютно не маючи модельної зовнішності.

26. Китай дуже спокійне місце, ніяких терактів, ніяких повстань і рухів. Природні катаклізми в основному відбуваються в Сичуані або Гонконгу.

27. На вулицях дуже чисто, бо весь час прибирають, хоча смітять вони гірше нашого.

28. Всюди стоять безкоштовні туалети і там всередині чисто. Хоча китайці без проблем пісяють на кущі, причому не особливо ховаючись. У мене жодної прогулянки не проходило, щоб на очі не попався сцикун-китаєць.

29. Китайці народ дуже працьовитий, у них немає відпусток, і навіть немає слова, яке перекладалося б як відпустка українською мовою. Є тільки щось подібне англійському «Hollyday».

30. Відпочивають один тиждень у жовтні, на честь заснування КНР, і один тиждень в лютому, в честь китайського нового року.

Китай, свято

31. Китайський День закоханих в серпні, начебто 8 числа. Хлопці так само дарують дівчатам квіти, паперові серця, йдуть у кіно, гуляють по набережних, ну а потім getting lucky:)

32. Часто чув, що китайські студенти все старанно вчать. Насправді це повна х*рня, вчать вони не більше будь-якого іншого студента-якої іншої країни. Всі студенти – ліниві істоти.

33. У студентів і у людей, які їздять на роботу в автобусі, сніданок зазвичай проходить в автобусі, їдять вони найчастіше якусь коржик.

34. З віком у них йде все складніше, ніж у нас. Коли народжується дитина, то йому вже рік, а якщо він народився до їх нового року, то додають ще один. Загалом, кожен китаєць за нашими мірками може додати собі 2 роки. Часто через це виникає плутанина з іноземцями. Так що будьте пильні якщо дівчина вам каже, що їй 18.

35. У китайській мові рівно 100 прізвищ.

36. Прізвища «Ван» і «Лі» носять 20% населення.

37. У Китаї неймовірна безліч діалектів. Але є загальний, по-англійськи називається «Mandarin», який прийняли офіційним не так вже й давно.

38. Ви можете вивчати його 20 років, але не зрозумієте, про що розмовляють 2 людей які сидять навпроти вас в автобусі.

39. Сама по собі китайська мова нескладна і запам’ятати ієрогліфи великої проблеми немає. А китайці захоплюються, якщо ви говорите з ними на китайською, і відчувають ще більший захват, якщо пишете ієрогліфи.

40. Вони завжди говорять, що ти відмінно говориш по-китайськи, не залежно від того, чи так це насправді.

Китай

41. В інститутах зазвичай є курси китайської мови для іноземців, на 2,5 роки з нуля. Цього вистачає, щоб заговорити китайською дуже добре. До того ж, у зв’язку з тим, що Китай зараз став дуже популярний, багато іноземців приїздить сюди вчитися по обміну або просто так. Тому всі групи інтернаціональні. Якщо є можливість сюди приїхати повчитися, їдьте.

42. Можна в’їхати по туристичній візі, а в інституті вже зроблять студентську без проблем. Беруть людей різного віку, у мене в групі вчився навіть 50-річний американець. За півроку навчання я заплатив 6400 юанів (32 000 р/ 8000 грн.). У Пекіні та Шанхаї, природно, дорожче. З’явилися друзів по всьому світу.

43. Метод навчання сподобався набагато більше, ніж у Росії, ходив на заняття з задоволенням, і тупого зубріння нема.

44. У кожного китайця є засіб пересування, якщо не вистачає грошей на машину – це або велосипед, або мопед. Китай іноді жартома називають «Країна Велосипеда».

45. У багатьох дівчат тому сильно накачані ноги, і це якось «ne ochen ‘».

Китай

46. Найбільша купюра – 100 юанів (500 руб./120 грн).

47. На кожній паперовій купюрі зображений «Великий і Жахливий» Мао Цзедун.

48. Ті китайці які «дещо знають», не люблять Мао Цзедуна, і насправді він приніс більше шкоди, ніж користі.

49. На залізних монетах, зображений Лотус – символ Китаю. Найбільша залізна монета – це 1 юань. А за 6 таких юанів, можна цілком щільно і смачно пообідати.

50. Як би не підносили економіку Китаю, все тут не так чисто. Всі хочуть, щоб їм дали «на лапу». Хабарі величезні, корупція велика. Чиновники жадібні.

Китай, чинуші, хабарі

51. Мій начальник на фірмі з оборотом в 100 млн. доларів в рік, каже, що якщо все так і продовжуватиметься, то через 15-20 років ця велика китайська економіка завалиться.

52. Смертна кара тут дозволена і поширюється на всіх. Не так давно стратили міністра охорони здоров’я.

53. Щодо смертної кари щодо іноземців не знаю. Чув, що десь в прикордонному місті, російський водій на газелі збив пів-дюжини китайських дітей на смерть, але начебто 2 роки в ямі просидів – і випустили його.

54. Їздив якось на завод по мед. виробам, дивився, як у них виробництво йде. Робітники, в основному жінки, сидять в задушливому приміщенні з сильним запахом клею, паленої пластмаси та гуми, я там не зміг перебувати більше двох хвилин, сидять не в респіраторах, а в звичайних масках, і повторюють один і той же рух з 6 ранку до 6 вечора. Отримують не більше 2000 юанів (10000 р. / 2200 грн.),  і їх цілком все влаштовує. Працюють звичайно тільки сільські, які і читати-то навряд чи вміють і їм все одно, що відбувається в світі або навіть у самому Китаї.

55. Виробляють вони насправді якісні й дорогі речі, але те, що неякісно, ​​коштує відповідно дешево.

китай, виробництво

56. Закон про те, що можна мати тільки одну дитину, не поширюється на села, і це, звичайно, дуже розумно.

57. На парканах навколо гуртожитків та університетів висять скриньки кинувши в які 2 юаня, можна купити пачку презервативів.

58. Діти ростуть розпещеними, оскільки в сім’ї лише одна дитина і батьки їй всіляко догоджають.

59. Вони ніколи не пропускають людей на пішохідних переходах.

Китай

60. Не дуже давно ввели закон про заборону водіння у п’яному вигляді. Китайці так сильно обурювалися з цього приводу і дуже сильно дивувалися, коли я їм говорив, що у нас вже так давно і це правильно.

61. Бездомних собак немає, та й взагалі собак вони почали заводити зовсім недавно. Какашки на тротуарах зустріти можна, але рідко.

62. Бути байдужими до тварин і птахів китайців вчать з дитинства. Зайшли ми якось із знайомими поїсти в ресторан. Там на вході стоять клітки, в одній голуб, в іншій курка, качка, і в акваріумі змія з черепашкою. Мама запитує сина, що будеш їсти, він оглядає це все, тикає пальцем на голуба, через 20 хвилин нам його вже принесли.

63. Живу рибу кидають на розпечену сковороду, тільки для того, щоб надати їй овальну форму. А як готують мізки мавпи писати не буду, інакше вам погано стане.

64. Національна їжа у них – це пельмені, пози (бурятські пози, до речі, смачніше) і пампушки (булки з рисового борошна). Аналогом хліба виступає чашка рису.

65. Є кілька свят, на які вони їдять всякі незвичайні штуки. Наприклад є свято повного місяця, під час якого треба їсти місячні коржі, всі китайці кажуть, що вони несмачні, я теж кажу, що вони несмачні, але їдять їх всі, тому що зобов’язує традиція, а люди які їх виробляють – роблять величезні бабки, адже мільярд людина купує їх товар, нехило?).

66. Стільниковий зв’язок тут державний і дешевий, всього кілька тарифів.

67. Інтернет теж державний, швидкість відмінна, плачу 900 юанів (4500 р. / 1000 грн.) на рік.

68. Дорослі люди рідко ходять в гості і часто не знають своїх сусідів. Молодь, звичайно, ходить по гостям. Улюблене заняття в гостях – це поїсти.

Китай

69. В цілому вони дуже гостинні, принаймні мене звуть постійно, і основне заняття знову ж поїсти або подивитися телевізор.

70. За столом не розмовляють про політику, в основному про справи та роботу.

71. Земля дорога, нерухомість дорога, і дорожчає з кожним роком, але, звичайно, дешевше ніж у Москві.

72. Знімати квартиру дешево. Знімаю 3-х кімнатну з усіма зручностями за 2500 юанів (12500 р) на місяць. Знайомі знімають 4-х поверховий пентхаус з 3 балконами за 6000 юанів. У Шанхаї і в Пекіні дорожче.

73. У продуктових магазинах ціни дешеві, фрукти цілий рік, все свіже.

74. У компаніях працюють в основному всі родичі або друзі. У мене наприклад, начальник, його дружина, її брат, його дружина, їх друг дитинства, його дружина і сестра і так далі.

75. Хто не може працювати в офісі, працює на складі або на заводі, і всі задоволені.

Китай, завод

76. Можна зустріти іноземця з китаянкою, але іноземку з китайцем дуже рідко.

77. Серед знайомих китайців є просто відмінні хлопці, які в будь-який момент готові тобі у всьому допомогти, кинувши всі свої справи, але іноді, звичайно, трапляються непрохідні кретини, яких з охотою волів би  убити найжахливішим способом. Хоча в кожній країні є такі.

78. Китайці завжди спробують заплатити за обід у ресторані за вас. Іноді з цього приводу виникають великі сварки, так як всі один одному хочуть догодити. Я спочатку намагався заплатити за обід, але вони все одно не давали цього зробити, тепер навіть не намагаюся. Плачу струму коли запрошую відсвяткувати свій день народження, і то вони все одно спробують заплатити.

79. У них без проблем приживаються іноземні свята. Вони з недавнього часу святкують День Подяки, і католицьке Різдво. Для деяких людей це зайвий привід розбагатіти, а для батьків зайвий привід побалувати подарунками своє чадо. Вони не особливо розуміють, коли я їм пояснюю чому ми святкуємо Різдво 7 січня.

80. Серед китайців багато католиків, хоча вони можуть нічого не знати про християнської релігії. У місті де я живу, близько 5 католицьких храмів, може і більше, побудовані іноземцями в кінці 19 століття, всі вони діють і дуже красиві. У Шанхаї є християнська церква, в якій проповідує російський святий отець.

81. У багатьох китайських чоловіків довгі нігті – 1-2 сантиметри, для зручності поводження з сенсором. Сенсорні телефони майже у всіх.

82. У більшості китайців нокіа. Вони звичайно не змінюють дзвінок на «супер-річний-хіт-для-твого-мобільника», а залишають стандартну мелодію. У мене у самого спочатку була нокіа і мене просто вбивало, що в автобусі кожні 2 хвилини в когось дзвонить телефон, і весь автобус лізе нишпорити по кишенях, а я разом з ними.

83. Світові кіно-прем’єри виходять завжди з солідним запізненням, хз чому, мабуть дубляж нелегко дається = Р. Наприклад, «вихідний код» ось щойно закінчився, а 18.10.11, «області пітьми» тільки вийде в прокат. І взагалі, фільми в основному у них йдуть на англійському з китайськими субтитрами.

84. Китайці неймовірно люблять трансформерів, навіть дівчата. Під час прокату 3-ї частини, на центральній площі встановили величезну 10-метрову фігуру і навколо багато таких же, але трохи менше. Загалом дистриб’ютори працюють не гірше за інших.

85. Китайці чомусь знають і люблять Вітаса, нерідко з музичних магазинів можна почути його пісні.

Вітас86. Вони неймовірно пишаються своїми артистами, режисерами і спортсменами, які домоглися світової популярності.

87. Вони неймовірно пишаються чотирма своїми винаходами – порох, компас, папір та ксилографія (книгодрукування). І їм все одно, що за 1500 років вони нічого нового не придумали.

88. До речі, часто кажуть, що китайці купують деревину в Росії, потім роблять меблі, і продають нам втридорога. Нещодавно дізнався, що це неправда. Російська сосна занадто м’яка для створення меблів, і вони купують новозеландську сосну. Хоча сам бачив, що наш ліс вивозять складами в потворно великих кількостях, мабуть для створення зубочисток, китайських паличок та інших непотрібних у Росії речей.

89. Але медичні шпателі роблять з російських берізок.

90. Найпопулярніший спорт – це баскетбол. Грають всі, але грають хреново. Так само, як і у нас в Росії улюблений спорт – футбол, грають все, але грають дуже хріново.

91. 90% китайських фільмів про кунфу, і всі сюжети засновані на легендах, які почали з’являтися ще 3000 років тому, їх просто дуже багато. По телевізору показують серіали на кшталт «Кармеліти» і про те, як важко жити в столиці. Ще вони люблять серіал «Prison Break». Але як його можна не любити, так?

92. Багато китайців не люблять японців через сумні події у Нанкіні в 1937-му. Тоді японці в ході війни «просто так» вирізали більше ста тисяч мирних жителів.

93. Нечасто бачу, щоб китайці читали книги, але газети читають всі, протягом усього дня.

94. Будівництво йде завжди, навіть якщо навколо вже все забудовано, вони обов’язково що-небудь знесуть і почнуть будувати заново. Наприклад, вчора ходив в сауну, седня на її місці вже руїни, а через півроку буде новий торговий центр.

95. На ринках потрібно обов’язково торгуватися, тому що ціни вони заламують завжди. І взагалі, торгуватися можна скрізь, крім торговельних центрів.

Китай

96. Дуже класно у них на чайному ринку. Він цілком відрізняється від самого поняття ринок. Там багато невеликих кімнаток, і мало народу. Я коли перший раз зайшов, мене там поїли чаєм 4 години, по чайній церемонії, розповіли про всі сорти і продали чай зі знижкою.

97. Якщо ви сіли в таксі, не знаючи китайської,  і намагаєтеся сказати назву магазину або місця, куди вам треба, англійською, то вас, швидше за все, привезуть до найближчого Макдональдса.

98. Навколо у них дуже багато неймовірно красивих і незасранних парків. Вони дуже великі за площею і з оригінальною архітектурою. В основному розташовані біля річки.

99. Річки зелені, напевно через грунт, але не брудні, хоча вони все одно не купаються. У них ловлять рибу і продають у місцевій корчмі.

100. Велика частина території парків зайнята зеленими газонами. Чомусь китайців там мало, а в основному родинами ходять іноземці, влаштовують пікніки, грають у волейбол, бадмінтон та інше.

101. У кожному дворі стоять китайські тренажери – на вигляд вони кумедні.

102. На перший погляд вам може здатися, що китайці неохайні і недалеко пішли від мавп. Насправді, від того, що у них вважається нормальним, наша людина може пережити культурний шок. Але ще раз повторюю, що у них це нормально, і як говориться, у чужий город зі своєю капустою не лізуть.

Наприклад: ригати за столом під час їжі, і їм навіть подобається це робити. Скрізь курити, в ліфті, в черзі в супермаркеті, і їм все одно, що поряд можуть бути діти або астматики.  Можуть перднути в будь-який момент – їх теж це не бентежить. Смачно харкнуть на підлогу, перебуваючи в кришталево чистому ліфті 5-зіркового готелю в оточенні 10 чоловік. Кричать, як дикуни у телефонну трубку, або просто кричать, розмовляючи один з одним, хоча молодь у цьому плані здається цивілізованою, але є і виключення. І ще багато нерайдужних дрібниць.

103. А, і якщо везете з Росії гостинці друзям, то везіть шоколад і шоколадні цукерки дорослим, і кіндер-сюрпризи дітям, тому що кіндер-сюрпризи тут не продається, а шоколад – г*вно.


Позначки:,
Copyright Pingv.in.ua 2015-2017. All rights reserved.

Оприлюднено 24.10.2011 pingv.in.ua в категоріі "Дивовижний світ

Залишити відповідь

ввійти на сайт через 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code